Младежкият национален отбор по футбол на България загуби гостуването си на Германия с 1:2 в двубой от група D на квалификациите за Евро 2025.

В Регенсбург Максимилиан Байер откри резултата в началото на срещата, България изравни благодарение на Никола Илиев, а решаващото попадение за домакините дойде от Нил Волтемаде.
Срещата започна с натиск на Германия, който доведе до гол в българската врата в 10-ата минута след като Максимилиан Байер реализира с глава.
Постепенно “лъвовете” изравниха играта и малко преди края на първото полувреме отлична българска комбинация изведе Никола Илиев, който от малък ъгъл вкара гол във втори пореден мач срещу Маншафта.
В 66-ата минута при разбъркване в наказателното поле бе отсъдена дузпа за домакините след нарушение на Борислав Рупанов. Повторенията не убедиха дали въобще е имало контакт с противниковия играч. Така или иначе Ник Волтемаде застана зад бялата точка и оформи крайното 2:1.
Квалификациите за България U21 завършват на 15 октомври срещу Израел на неутрален терен в Гьор, Унгария. “Лъвовете” още миналия месец загубиха шансове за класиране.

Германия U21 – България U21 2:1
1:0 Максимилиан Байер 10′, 1:1 Никола Илиев 37′, 2:1 Ник Волтемаде 66′