Спартак (Пд) продължава да няма победа от началото на сезона след общо 4 изиграни мача. Тимът записа само равенство 1:1 при гостуването си на Розова долина в Казанлък в среща от 3-ти шампионатен кръг в ЮИ Трета лига. Резултатите на тима не кореспондират със заявената цел за този сезон. Това поражда и недоволсто сред феновете на тима.

Двата тима изиграха разностоен мач. Венцислав Иванов не успя да реализира в пловдивската врата още в началото. Спартаклии пък уцелиха греда. И двете попадения в съботния мач на стадион “Севтополис” паднаха още до почивката. Домакините поведоха в 35-та минута чрез Йордан Желев след пас на Венцислав Иванов. Тодор Тодоров изравни в последната минута на полувремето, възползвайки се от неразбирателство между вратаря и защитник. През втората част нито един от двата тима не стигна до попадение и така те си поделиха точките. Пловдивчани имаха шансове предимно от статични положения. Домакините организираха опасни атаки, но ударите не бяха много.

Спартак заема 13-то място в класирането с едва 2 точки. След седмица тимът е домакин на новозагорския Загорец.

Розова долина (Кз) – Спартак 1947 (Пд) – 1:1 (1:1)
1:0 Йордан Желев 35, 1:1 Тодор Тодоров 45