ФК “Брестовица” постигна лесна победа срещу  “Спортинг” (Бенковски) като гост с 4:0 в мач от “Б” областна група – Запад. Двубоят се игра на ‘Войсил Арена”, където тревната настилка не отстъпва на терените от Втора лига.

Срещата започна с равностойни първи минути, но това бързо се промени с напредването на времето. В средата на полувремето, в рамките на по-малко от десет минути, гостите от Брестовица забиха два гола. Попаденията паднаха почти по идентичен начин. И в двата гола дойдоха след асистенции на Краси Манов към Димитър Бабов. До края на частта бранители на “Спортинг” на два пъти чистиха коженото кълбо от голлинията след удари – първо на Бабов от близка дистанция и впоследствие на Костадин Мънев с глава при центриране от корнер.

През втората част “винарите” отново контролираха напълно играта. Още в началните минути те стигнаха до трети гол. Христо Кутев направи самостоятелен пробив и останал сам срещу стража на домакините го прехвърли технично за 0:3. Последваха няколко пропуска за “Брестовица”. Десет минути преди края на двубоя Емилиян Стойчев оформи крайното 0:4 след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Следващият кръг “Спортинг” гостува на “Тракиец” в Катуница, а “Брестовица” приема “Радиново -2006”.

В другия двубой от вчерашния ден, както вече ви съобщихме, “Марица” (Цалапица) надделя над ФК “Труд” с 3:2.

9 април 2018, понеделник, 17:00 ч / XV кръг:
във Войсил: Спортинг (Бенковски) - Брестовица             0:4
9 април 2018, понеделник, 17:00 ч / XII кръг:
Марица (Цалапица) - Труд (Труд)                           3:2

1. Спартак (Ново село)                15   12   2   1   41:12   38