Разгромна победа с 4:0 срещу гостуващия Пирин (ГД) взе футболният тим на Хебър в среща от поредния кръг на Трета югозападна футболна лига. Мачът се игра на стадион „Георги Бенковски” при студено и ветровито време, което обаче не попречи на пазарджиклии да се завърнат на пътя на успеха.

Още в 5-тата минута нашите се разминаха с отбелязване на гол. Васил Геров заходи от десния фланг и подаде в малкия пеналт към Георги Георгиев, който не успя да намери целта. Фрапантен пропуска с глава направи и Георги Чакъров. В 19-та минута той бе намерен непокрит на 2 метра от гол-линията, но за учудване на всички не успя да улучи вратата. Три минути след това Ангел Лачов стреля опасно от 20 метра, но топката мина над напречната греда на Пирин. Крепостта на „неврокопчани” падна в 35-та минута. След грешка на вратаря на Пирин Цветелин Тонев докопа топката в близост до вратата на гостите и подаде на Никола Иванов – Шейха, който през куп от играчи намери мрежата на Пирин – 1:0.

През втората част домакините бяха още по-резултатни, макар че головете във вратата на Пирин паднаха в последните 15 минути на двубоя. Най-напред в 73-та минута Стефан Лачов вкара от дузпа за 2-0. 180 секунди по-късно брат му Ангел излезе на огнева позиция и порази за трети път вратата на противника – 3:0 за Хебър. Крайното 4:0 за домакините бе отново дело на Ангел Лачов. В 87-та минута учителят по физическо фиксира крайното 4:0 с прецизен удар от фаул, който завари неподготвен стражът на пиринци Кирил Меданов. Почти през цялата среща гостите изглеждаха доста респектирани от пазарджиклии и почти не успяха да застрашат реално вратарят на домакините Петър Дебърлиев.

В друг мач от кръга “Свобода” Пещера постигна много ценен успех като гост на “Пирин” в Разлог. Пещерци победиха с 1:2 и се изкачиха до 8-то място в класирането. Пещерци показаха сериозно самочувствие и характер и успяха да обърнат от 0:1 до 2:1. С този успех Свобода Пещера има вече 17 точки, колкото и домакините, но ги задминава с пряк двубой и се нарежда на 8-о място.

Домакините откриха резултата заради грешка на защитник на Свобода, който подцени една изритана топка. Но в 55-ата минута ветеранът Явор Въндев вкара красиво за 1:1 с летящ плонж с глава. Тодор Динчев проби по фланга и центрира, където опитният нападател не сбърка. 20 минути преди края гостите от Свобода стигнаха до втори гол, дело на Димитър Тошкин, който от 20 метра простреля вратаря на Пирин Разлог.

“Доволен съм от момчетата, които показаха характер и мъжество. Вече сме в горната половина на класирането, което не е наша непосредствена цел. Стараем се да прибавяме качество към отбора, да помогнем на младите футболисти да се развият, заяви старши треньорът на Свобода (Пещера) Георги Мечечиев.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров(к), Димитър Мичков, Мурад Ибраим, Никола Иванов, Теодор Стефанов, Ангел Лачов, Цветелин Тонев, Цветан Павлов, Георги Георгиев, Георги Чакъров(Андриан Краев, Красимир Здравков, Стефан Лачов).

4. Хебър 1918 (Пазарджик)             13    9   1   3   24:8    28
 5. Миньор (Перник)                    13    7   2   4   18:12   23
 6. Сливнишки герой (Сливница)         13    6   1   6   17:13   19
 7. Банско (Банско)                    13    5   4   4   14:12   19
 8. Свобода 2011 (Пещера)              13    5   2   6   15:22   17
 9. Пирин 1941 (Разлог)                13    5   2   6   18:12   17
10. Чавдар (Етрополе)                  13    5   2   6   22:24   17
11. Марек 1915 (Дупница)               13    4   4   5   16:14   16
12. Рилски спортист 2011 (Самоков)     13    4   3   6   18:21   15
13. Балкан 1929 (Ботевград)            13    3   5   5   23:25   14