Раковски загуби от Нефтохимик с 2:0 баража за влизане ЮИ Трета лига. Двата състава спечелиха предварителните си квалификации преди няколко дни и стигнаха до решителен бараж. Мачът се игра в неделя, на неутрален терен в Нова Загора.
Нефтохимик поведе след едва 240 секунди игра. Яни Николов бе точен от дузпа за 1:0. До края на полувремето бургазлии имаха още 2-3 чисти голови положения, но така и не съумяха да ги материализират, като почивката дойде при само гол аванс за възпитаниците на Станислав Жеков.
Пред Раковски остава още един, последен шанс – двубой срещу Хасково, като победителят ще е вторият нов член на ЮИ Трета лига.

Втори кръг, 8 юни, 18,00 часа
I. Раковски – Нефтохимик … 0:2 (в Нова Загора)
II. Хасково – почива
Трети кръг, 11 юни, 18 часа
Раковски – Хасково
Нефтохимик и победителят от трети кръг добиват право на участие в Трета лига – Югоизточна група.
При равенство в 90-те минути се пристъпва направо към изпълнение на дузпи.
Да се готвят тъпанарите прости от квартал Секирово за дерби ще ги размажем и за десерт бой тия секири.ФК Секирово да се стягат за яки дербита.Ще ги мачкаме за закуска и обяд.А за Калояновскирте дърводелци,какво да им отговаряме,то резултатите говоря.Ще смачкаме кауните прости ние сме класа !
!
Бяхме по добри от Нефтохимик Димов даде измислена дузпа още в четвъртата минута.Ни сме много добри и ще размажем Хасково.Дс се готвят селяните от ФК Секирово за дерби!!!!! А от Калояново тия селяци скоро с нас няма да играят те са под нашата класа тъпанари прости дървари!
Калояново заслужаваха този бараж, догодина пак ще ги размажем в Калояново. Дупе да им е яко!