Наставникът на Крумовград Росен Кирилов направи силно изказване след домакинското поражение с 1:2 от Септември, което прати отбора му във Втора лига. Специалистът каза, че всички отбори от втората осмица са играли срещу него и в полза на врачани, създавайки картел, и добави, че през седмицата 8 футболисти на отбора мистериозно са се контузили.
„Както видяхте, по-голямата част от отбора го нямаше. С Иту и Тиаго и повече българи играхме. Благодаря им, че до последно се борихме. Имахме положения да вкараме. В края Септември имаше положения, защото се оголихме.
Не знам дали е имало феърплей, но като гледам как всички мистериозно се обединиха срещу Крумовград… Афектиран съм и не искам да говоря. Да си го кажа – нямам смелостта да кажа нещата, които мисля.
Дали ме изненада победата на Ботев? Шегувате ли се. Затова съм и толкова ядосан. Ботев е много силен отбор“, заяви Кирилов, след което, в крайна сметка, каза всичко, което мисли за битката в осмицата за изпадане.
„Изпаднахме, защото не участвахме през април и май в уйдурмите. Имаше картел срещу Крумовград. Как свърши мача във Враца, че не знам? 2:1 за Ботев (Враца)! Благодаря! Истината е, че имаше уйдурма от всички срещу Крумовград при изпадащите. През седмицата мистериозно се контузиха 8 човека от нашия отбор“, разясни афектираният Росен Кирилов.