Металик (Сопот) гостува в неделя на интернационалния отбор на Марица (Маноле) съставен от представители от Африка, Азия и Централна Европа. С група от едва 13 полеви състезатели и след принудителна смяна в 20-та минута, гостите успяха с много мъжка игра и себераздаване да изковат успех с 1:2. Дебютен гол отбеляза 15-годишният Николай Марчев, откривайки резултата. Късата група принуди момчетата от Сопот да се приберат по-дълбоко и инкасираха изравнително попадение, но четвърт час преди края на двубоя отново имаше поводи за радост за тях, след победно изпълнение на Лъчезар Стефанов.
“Рядко коментираме извън футболни действия, но трябва да се отбележи изключително слабата съдийска бригада с комични решения и в двете посоки”, коментираха от Металик.

20 октомври 2024 г., неделя, 16:00 ч / X кръг:
Тракия 94 (Царимир) - Труд (Труд)                         1:1