Ботев (Пловдив) II и Фратрия завършиха драматично 2:2 в двубой от 13-ия кръг на Втора лига. Домакините вкараха две попадения през първата част, но през втората морският тим успя да се добере до равенство. Едгар Пилоян даде комфортен аванс на “канарчетата” с два гола (39’, 44’), но чрез Денислав Александров (56’) и Андрий Лисак в края на мача (84’) Фратрия успя да изравни.

Така тимът от Бенковски увеличи серията си без загуба и вече натрупа 17 точки в актива си, заставайки на 12-ото място. Ботев (Пд) II от своя страна е предпоследен с 8 пункта.

2:2 приключиха в Пловдив, Ботев III и едноименния тим на Свиленград. Срещата е от 13-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Взривно начало за домакините. Александър Карталов им даде преднина с попадение още в 20-ата секунда. След четвърт час, капитана на гостите Емилиян Зотев изравни от фаул. В 55-ата минута Карталов отново изведе пловдивчани напред в резултата. Зотев също с разписа за втори път – 2:2 в 70-ата минута. На вратата на Ботев III пазеше 15-годишния Иво Ганчев, син на бившия страж на Берое Ивко Ганчев.