“Марица” допусна загуба с 0:3 от “Гигант” (Съединение) в среща от 13 кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Гостите спечелиха заслужено, след като играха по-добре и създадоха повече голови ситуации.
През първата част голове не бяха отбелязани. Гостите от Съединение създадоха няколко опасности, но добрите намеси на вратаря Петър Начев и меточните удари на състезателите от Съединение запазиха нулевото равенство.
Второто полувреме бе по-успешно за “Гигант”. То започна равнстойно, с по една опасност пред двете врати. За пловдивчани Филип Колев можеше да открие. Той получи в топката в наказателното поле и стреля по диагонала, но не бе точен. Малко след това Аурел Мусай откри резултата, засичайки с глава след корнер. В 58-та минута Здравко Жилов след самостоятелсни действия удвои и на практика реши мача. Крайният резултат оформи Ангел Рахов, който довкара топката след меле във вратарското поле. Най-чистото положение за “Марица” бе в края на мача, когато бранител от състава на гостите изчисти топката от самата голлиния след силен удар.
С актив от 20 точки младият тим на “Марица” заема място в средата на класирането. За състава предстои гостуване на “Свиленград”, като заради предстоящите избори мачът ще се играе в четвъртък – 24 октомври.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов (Радослав Мицев), Джошуа Харис, Георги Михайлов, Даниел Спасов (Красимир Лютов), Димитър Пройчев, Иван Кръстев (Наско Христев), Теодор Фърков (Христиан Димитров), Александър Праматаров (Олджай Алиев), Валери Домовчийски – капитан, Филип Колев. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Даниел Беломачев, Симеон Сираков. Ст.треньор: Стойчо Драмов