“Марица” изигра силен мач, но загуби с 1:2 от “Беласица” в среща от втория предварителен кръг в турнира за Купата на България. “Жълто-сините” дадоха сериозен отпор на един от водещите тимове във Втора лига и имаха шансове за успех, но в крайна сметка опитния тим от Петрич продължава напред.

Преди мача бе почетен емблематичният рок музикант Кирил Маричков. Двубоят започна с минута мълчание в памет на големия пловдивски треньор Атанас Драмов.

Красимир Иванов водеше тимът на “Марица” в този мач, тъй като Стойчо Драмов отсъстваше по лични причини. От състава, заради вирус, липсваше Христиан Димитров.

Двубоят бе равностоен и интересен, предложи много битка и емоции, макар положенията да не бяха много. Пловдивчани играха силно и трудно можеше да се прецени кой отбор играе в по-горна група.

“Марица” стигна до първата голова възможност. Филип Кръстев можеше да даде преднина на своя тим, но не съумя да го направи. В 29-та минута Иван Кръстев стреля от дистанция, но над вратата. Битката по терена продължи, а гостите не успяваха да създадат опасности. Въпреки това именно те стигнаха до гол. След центриране от корнер в 33-та минута Ирфан Садик засече с глава за 0:1. “Жълто-сините” продължиха да играят добре и в края на полувремето, след добра атака отляво, играч на домакините игра с ръка в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа. Капитанът Валери Домовчийски бе точен и изравни – 1:1.

Второто полувреме също бе динамично, а пловдивчани отново играха на ниво. В 53-та минута Георги Трифонов стреля с глава, но покрай вратата. В 66-та минута “жълто-сините” пропуснаха да направят обрат. Високата преса даде резултат и вратарят на гостите сгреши. Теодор Фърков пресече подаването му и след комбинация бе немерен Филип Колев на метри пред вратата, но той не успя да засече след намеса и на защитник. В 78-та минута почти безпогрешната отбрана на “Марица” се пропука, топката бе загубена в опасна зона и Атанас Карачоров с диагонален удар направи 1:2, макар отборът му почти да не създаде голови положения в мача. По-късно Георги Михайлов от дистанция стреля малко над напречната греда на вратата на гостите. Златната възможност за “Марица” дойде в 85-та минута, когато след отлични действия в наказателното поле Георги Трифонов получи опката и стреля силно, но вратарят успя да избие. Последва нов удар, но и той не беше успешен. В самия край на мача, Димитър Иванов от гостите се откъсна сам срещу Петър Начев, но пловдивският вратар успя да се намеси и изби в корнер.

Така завършва дългият път на “Марица” в турнира за Купата на България. Тимът изигра пет двубоя и достигна до основната фаза на надпреварата, като имаше сериозни шансове да продължи още по-напред, но младият тим не съумя да го направи. “Жълто-сините” посрещат “Гигант” (Съединение) идната събота в шампионатен мач от Трета лига.

МАРИЦА: Петър Начев, Даниел Спасов (Наско Христев 80′), Атанас Ташолов, Георги Михайлов, Джошуа Харис, Димитър Пройчев, Иван Кръстев, Александър Праматаров (Теодор Фърков 63′), Филип Колев (Олджай Алиев 73′) Георги Трифонов, Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Красимир Лютов, Ангел Пеев, Даниел Беломачев, Радослав Мицев, Симеон Сираков. Треньор: Красимир Иванов

БЕЛАСИЦА: Захари Димитров – капитан, Антон Попов, Рафаил Парников, Аспарух Шамкалов (Валентин Костов 80′), Аспарух Смилков, Атанас Димитров, Иван Марчев (Мартин Тодорски 48′), Владимир Гогов, Васил Божинов (Атанас Карачоров 68′), Димитър Иванов (Живко Димитров 90+1′). РЕЗЕРВИ: Кирил Георгиев, Симеон Бояджиев, Христослав Ячев. Треньор: Даниел Батажело