Житница и Дъбене завършиха при равенство 1:1 в дербито на “А” ОФГ – първа група. Мачът на стадиона в Житница бе много интересен, но и коректен, а положения имаше и пред двете врати.

Гостите от Дъбене откриха от дузпа в 35-та минута, Пламен Упинов бе точен от бялата точка. В 45-та домакините можеха да изравнят, но гредата се оказа последна пречка пред гола.

Втората част бе за домакините. Те изравниха в 57-та минута чрез Петър Кундурджиски. До края на мача тимът на Житница упражни сериозен натиск и беше близо до обръщане на мача, но Горан Гръблев спаси всичко възможно, а и късметът не бе на страната на домакините.

Двата отбора са с по 17 точки и делят второ и трето място в класирането. В следващия кръг Житница гостува в Калояново в общинско дерби, а Дъбене е домакин на представящия се на приливи и отливи тим на Борислав (Първомай), който днес загуби от Сокол (Марково). За соколите това бе едва втори успех през сезона.

19 октомври 2024 г., събота, 16:00 ч / IX кръг:
Житница (Житница) - Дъбене (Дъбене)                       1:1
Сокол (Марково) - Борислав 2009 (Първомай)                3:2
20 октомври 2024 г., неделя, 16:00 ч / IX кръг: