Асеновец и Секирово (Раковски) завършиха наравно 1:1 в срещата е от деветия кръг на Югоизточната Трета лига. Мачът се игра на лош терен на стадион “Шипка” в Асеновград и бе нервен и изпълнен с постоянни спорове.

Гостите искаха червен картон в 35-ата минута за Йордан Ковачев от домакините за удар без топка по Илиян Йорданов. Дълго спореха и за неотсъдена дузпа срещу Цецо Главчев. От Секирово коментираха, че освен че терена е в много лошо състояние по него има и камъни.

Домакините откриха резултата с куриозен гол. Вратарят на Секирово изрита топката напред, а амиращият Йордан Ковачев посрещна летящото кълбо  и от около 50 метра  с мощен шут откри резултата. В 80-ата минута Габриел Земярски получи топката на границата на наказателното поле, стреля, кълбото се удари в гредата и спря в мрежата за окончателното 1:1.

Асеновец – Секирово 1:1, ЮИ Трета лига, ст. “Шипка” – Асеновград, 28.09.2024