„Марица“ завърши наравно 3:3 срещу хасковския „Саяна“ в среща от 9 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра в събота на стадиона в северен Пловдив. Двата тима изиграха здрав и много интересен мач, който предложи доста емоции, шест гола и още куп положения, а с оглед на показаното на терена равенството бе справедливо.

От състава на „Марица“ отсъстваха няколко важни състезатели. Извън групата по здравословни причини останаха Даниел Спасов, Димитър Пройчев и Олджай Алиев, а вратарят Петър Начев игра, въпреки че все още не е възстановен напълно. „Жълто-сините“ играха сърцато и за разлика от предишния домакински мач демонстрираха воля, характер и себераздаване.

Мачът започна лошо за „Марица“. Още в 3-та минута гостите поведоха след грешка в отбраната. Непокритият в наказателното поле Веселин Марчев, който бе ключов футболист на пловдивчани през миналия сезон, се възползва от центриране и необезпокояван реализира за 0:1. Маричани не се стъписаха и продължиха да играят стабилно. Атанас Ташолов можеше да изравни, след като засече центриране от корнер, но ударът му не бе достатъчно добър. Петър Начев отрази удар до гредата в 16-та минута. В 23-та минута Иван Кръстев изравни. Теодор Фърков добре комбинира с Георги Трифонов, който преодоля защитник и центрира към нахлуващия Кръстев. Младият състезател стреля без забавяне и след рикошет в бившия вратар на „Марица“ Илия Николов изравни. В следващите минути пловдивчани бяха по-активни на терена и контролираха събитията. В 31-та минута Александър Праматаров имаше възможност да се разпише. Той стреля над вратата от фаул. Две минути преди края на полувремето Христо Бойков бе неточен при атака на гостите, а в ответната атака силен шут на Праматаров бе блокиран от бранител. В продължението на първата част Александър Праматаров даде преднина на „Марица“, обръщайки резултата в полза на своя отбор. След хубава атака Праматаров завърши, но Илия Николов изби. Топката обаче се върна при нападателя на „жълто-сините“, който вкара за 2:1.

Втората част също беше много интересна. И двата тима имаха шансове пред себе си. В 56-та минута, след центриране от корнер, Владислав Узунов с глава изравни за 2:2. Гостите имаха още две възможности за гол в следващите минути, но при първата до удар не се стигна, а при втората той бе неточен. В 69-та минута Филип Колев стреля опасно близо покрай хасковската врата. В 73-та минута Георги Трифонов нахлу с топката на скорост, но не успя да стреля и бе изтласкан на самата аут линия. Трифонов обаче се пребори, преодоля съперник и центрира много опасно, успоредно на голлинията, но никой не съумя да засече. В 75-та минута се стигна до нов обрат. Гостите отбелязаха нов гол, точно копие на втория, а негов автор отново бе Владислав Узунов. „Жълто-сините“ не се предадоха и бяха възнаградени. В 85-та минута Иван Кръстев центрира от фаул, Ангел Пеев скочи, но не успя да засече, а топката влетя във вратата на Илия Николов за 3:3. И това не бе всичко в този мач. Ангел Пеев имаше възможност да донесе победата на пловдивчани малко по-късно. Гостите също можеха да си тръгнат с трите точки, но отбраната и вратаря Начев се справиха. В последната минута сливенския рефер Стефан Гурков пък подмина чиста дузпа за игра в с ръка в наказателното поле на гостите. Необезпокояван от никого защитник на „Саяна“ очевидно игра с ръка, но съдията, който със сигурност видя ситуацията, реши да я подмине. В края на мача съдиите се опитаха да развалят иначе хубавия мач с няколко свои решения и си навлякоха гнева на феновете. В последните секунди, почти веднага след ситуацията с дузпата, играч на „Саяна“ се откъсна сам срещу Петър Начев, но изстрадалият страж на „Марица“ излезе напред и парира удара.

Така двубоят завърши наравно, което не удовлетвори нито един от двата състава, но пък резултатът изглеждаше справедлив.

Сърцатата игра, старанието и себераздаването в младия състав на „Марица“ трябва да бъдат отбелязани, а футболистите на Стойчо Драмов и неговия екип заслужават похвала за играта си в този мач.

„Марица“ запазва петата си позиция в класирането с 16 точки. В следващия кръг тимът гостува на ОФК „Карнобат“, а в междинния кръг на 9 октомври ще бъде домакин на „Марица“ (Милево). Очаква се БФС да насрочи и мачът от турнира за Купата на България срещу „Беласица“ (Петрич), като вероятната дата е 13 октомври. Това обаче ще наложи разместване в програмата на „жълто-сините“ в шампионата.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Джошуа Харис, Теодор Фърков (Симеон Сираков), Георги Михайлов, Иван Кръстев, Филип Колев (Наско Христев), Христиан Димитров (Даниел Беломачев), Александър Праматаров (Ангел Пеев), Валери Домовчийски – капитан, Георги Трифонов. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Георги Вълков, Красимир Лютов, Радослав Мицев. Ст. треньор: Стойчо Драмов

САЯНА: Илия Николов, Илиян Марчев, Надим Ангелов – капитан, Бейсим Бейсим, Димитър Щерев, Теодор Димитров, Митко Плахов (Ахмед Осман), Красимир Илиев, Владислав Узунов, Веселин Марчев, Христо Бойков. РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Калоян Делчев, Костадин Пеев, Георги Георгиев, Беркай Халил, Боримир Карамфилов, Милен Танев, Васил Колев. Ст. треньор: Живко Желев

Съдийски състав: ГС: Стефан Гурков – гр. Сливен, асистент 1: Кристиян Петров – гр. Ст. Загора, асистент 2: Виктор Динев – гр. Ст. Загора, 4-ти съдия: Владимир Недялков – гр.Пловдив, делегат/наблюдател: Милко Якимов – гр. Пловдив