Асеновец победи като гост Димитровград с 0:1 в среща от 8 кръг в ЮИ Трета лига. Гостите от Асеновград стигнаха до попадение още в 3-та минута. След лошо изчистена топка Халибрям Кърмаджъ бе точен, а до края на мача станимаклии удържаха набезите на димитривградчани. На моменти, особено през второто полувреме, футболистите на Асеновец организираха истинско опълчение пред вратата си. Вратарят Диан Вълков пък бе герой за своите. Въпреки всичко тимът успя да запази крехката си преднина и спечели ценни 3 точки.

Асеновец се изкачи до 14-то място с актив от 9 точки, а след седмица тимът ще посрещна Секирово.