Младият тим на Марица обърна с 1:2 Димитровград! Срещата се игра в събота на стадион “Миньор” в Димитровград.
Домакините играха по-добре и имаха по-чисти положения през първата част. Техен гол бе отменен заради засада в 5-та минута, а Петър Начев спаси голов удар по-късно. Димитър Алексиев даде преднина на димитровградчани, като при гола останаха съмнения за засада.
През втората част пловдивчани играха доста по-добре и създадоха голови положения. В крайна сметка Марица нанесе своя удар след средата на полувремето. Георги Трифонов изравни в 70-та минута. След хубава атака, Валери Домовчийски намери в наказателното на Олджай Алиев, който залъга човек и подаде към Георги Трифонов. Нападателят със силен удар изравни. При една от атаките на “жълто-сините” Георги Михайлов бе съборен около границата на наказателното поле, но играта продължи. Олджай Алиев в 87-та минута донесе победата на Марица. Филип Колев нахлу по фланга и центрира, Георги Трифонов продължи с глава към Алиев, който с хладнокръвен удар я прати горе в далечния ъгъл за 1:2. Пак Алиев вкара трети гол в продължението на мача, но попадението бе отменено. При контраатака Георги Трифонов изведе Алиев сам срещу вратаря, а той пусна топката покрай вратаря, но страничния рефер маркира засада.