“Марица” започна сезон 2024/25 с победа. “Жълто-сините” надиграха с 0:1 “Ботев” III в среща от 1 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра във вторник на терена на комплекс “Никола Щерев – Старика” в пловдивския квартал “Коматево”.

Играчите на “Марица” бяха по-дейни на терена и създадоха повече голови положения срещу добре организирания млад тим на “Ботев” III. През първата част тимът от северен Пловдив стигна до три много сериозни ситуации. Капитанът Валери Домовчийски нацели греда, удар на Теодор Фърков премина опасно близо до вратата на домакините, а веднъж топката бе избита от голлинията. Съставът на “Ботев” стигна до една по-опасна ситуация, при която Петър Начев реагира добре, а се оказа, че при ситуацията е отсъдена и засада.

Победното попадение отбеляза Христиан Димитров двайсетина минути преди края на мача. Той реализира красив гол със страхотен удар от около 30-35 метра. “Жълто-сините” имаха и други голови възможности. Вратарят на домакините Дениз Русев парира на голлинията удар на Олджай Алиев. Стражът успя да избие с крак и шут на Георги Трифонов. В самия край на мача съставът на “Ботев” стигна до голово положение, Александър Карталов се оказа в много опасна близост до вратата, но попадение не бе отбелязано.

Така “Марица” стартира сезона с победа, която ще даде увереност на младия състав на “жълто-сините”.

В следващия кръг, идната събота, на “Марица” предстои ново гостуване – на опитния тим на “Димитровград”. Ботев III гостува в Смолян на Родопа.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Пройчев, Георги Михайлов, Даниел Спасов (Даниел Беломачев), Христиан Димитров, Теодор Фърков (Филип Колев), Олджай Алиев (Наско Христев), Валери Домовчийски – капитан (Симеон Сираков), Александър Праматаров (Иван Кръстев), Георги Трифонов. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Емилео Макавеев, Радослав Мицев, Красимир Лютов. Треньор: Стойчо Драмов

БОТЕВ III (стартов състав): Дениз Русев, Светослав Тодоров, Кирил Цеков, Симон Стоянов, Мартин Георгиев, Добромир Павлов, Кристиян Хаджиниколов – капитан, Радостин Георгиев, Емил Найденов, Николай Хаджиев, Даниел Коков. РЕЗЕРВИ: Антони Николов, Петър иванов, Иван Атанасов, Александър Карталов, Николай Стрехин, Димитър Драганов, Светлозар Джуров, Лъчезар Михайлов, Габриел Джантов. Треньор: Стоян Ангелов