Гигант (Съединение) надигра у дома Саяна (Хасково) с 3:0 в първото дерби на първенството. Срещата е от първия кръг на Югоизточната Трета лига. Съперниците изиграха динамичен двубой в горещото време. В 20-ата минута Здравко Жилов стреля от 25 метра, топката рикошира и се укроти в мрежата – 1:0. В 40-ата минута Кристиян Николов подаде пред празната врата и Ангел Рахов удвои. Секунди преди почивката, Рахов открадна топката преодоля вратаря и подаде на Жилов, но не стана трети гол. Случи се обаче в 60-ата минута, когато Милен Николов открадна топката, преодоля противник и подаде на Християн Казаков, който направи победата класическа. Четвърт час по-късно Николов пропусна да вкара озовал се сам срещу вратаря. Накрая Агоп Копчиян изби от голлинията след удар на хасковски футболист.