Марица загуби с 3:2 от Асеновец в контролна среща, която се игра в сряда на стадион “Шипка” в Асеновград.
За Марица срещата пропуснаха контузените юноши Емилео Макавеев, Ангел Пеев и Ангел Тосев, както и Александър Праматаров. Всички футболисти от групата за мача взеха участие в него.
Първата част предложи четири попадения. Домакините поведоха още в началото на мача, а Валери Домовчийски изравни след хубав пробив на Георги Трифонов. По-късно Славчо Шоколаров даде преднина на асеновградчани с удар от около 30 метра. Георги Трифонов изравни, възползвайки се от извеждащ пас на капитана Валери Домовчийски. През втората част домакините стигнаха до успеха в приятелската среща след точно изпълнена дузпа от Шоколаров, който преди месец бе представен като ново попълнение на Секирово, но се върна в Асеновград.
Последната контрола на Марица е в събота срещу Свиленград. Двубоят ще се играе от 18 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Виктор Петков, Атанас Ташолов, Димитър Пройчев, Георги Михайлов, Даниел Спасов, Христиан Димитров, Наско Христев, Теодор Фърков, Георги Трифонов, Олджай Алиев, Валери Домовчийски – капитан (Петър Начев, Радослав Мицев, Никола Кръстев, Даниел Беломачев, Красимир Лютов, Симеон Сираков, Филип Колев, Христо Ботевски, Иван Кръстев, Илиан Пиронков, Джовани Андонов)