Ботев II стартира с победа сезона във Втора лига. В първия кръг на новия сезон дубъла на Ботев (Пд) победи като гост в Перник Миньор с 1:2. Интересното бе, че и трите гола в срещата паднаха до 14-ата минута.

Емил Найденов откри резултата в полза на гостите след само две минути игра, но малко по-късно Александър Александров изравни от дузпа (9’). В 14-ата минута Димитър Диклиев обаче даде нов аванс на гостите, което се оказа и достатъчно за дубъла на “канарчетата” да грабнат трите точки.

В следващия кръг Ботев (Пд) II приема Беласица.

Ботев (Пд) II ​​​​​​​: Кайзер (В), Бонев, Видолов, Георгиев, Диклиев, Емануел, Златанов, Кинтунту, Кущинаров, Найденов, Татаров РЕЗЕРВИ: Коков, Маринов, Симеонов