Едноименният тим на Свиленград спечели с 1:0 срещу Марица (Милево) в приятелска среща. Емил Зотев осигури успеха с попадение от фаул в средата на първото полувреме. Футболистите на Марица имаха превес във владеето на топката. Повечето критични моменти обаче бяха пред тяхната врата. Играчът им Радослав Влашев получи червен картон в 85-ата минута.

Родопа (Смолян) спечели с 4:2 срещу Асеновец (Асеновград) в приятелска среща. Михаел Кисьов реализира хеттрик. Той откри резултата в 20-ата минута и удвои в началото на втората част. Малко сред това съперника намали пасива – 2:1. Кисьов обаче ги попари и в 62-ата минута. Десетина по-късно интригата пак се върна – 3:2. Радостин Самуилов обаче беше точен в 80-ата минута за смолянския тим. Той уцели и гредата. Същото направи и играч на Асеновец през първото полувреме.