ЦСКА – София победи с 2:0 Крумовград в контрола. Иван Тасев откри резултата в 78-ата минута, а в 90-ата Наско Цеков оформи крайния резултат срещу хита на сезона през миналия сезон.

“Червените” започнаха с двама юноши на клуба – Георги Чорбаджийски и Марк-Емилио Папазов. Те се представиха на ниво в предишната проверка срещу Беласица и днес отново получиха шанс за изява.

След почивката влязоха още куп таланти от школата и именно тогава паднаха и двете попадения.

Капитанската лента пък бе поверена на Марселино Кареасо.

Крумовградчани можеха да открият резултата в 3-ата минута, когато Луан се измъкна зад централните бранители на съперника, но Бусато демонстрира класа и спаси изстрела на нападателя.

Футболистите на Стипич отговориха с удар на Фаетон минута по-късно, който рикошира в крак на съперников бранител и излезе в корнер.

В 12-ата минута Фаетон центрира опасно в малкото наказателно поле, но сантиметри не достигнаха на Хайнц да засече. Само 120 секунди по-късно Хайнц центрира отдясно по земя, Линдсет прескочи топката, която достигна до Чорбаджийски. Младокът стреля от 7-8 метра, но над вратата, пропускайки отлична възможност за гол.

В 20-ата минута Петров отправи удар с глава, засичайки центриране от корнер, но в аут. Само две минути по-късно ЦСКА – София можеше да открие резултата. Санянг овладя извън границата на наказателното поле и отправи силен шут от двайсетина метра, който рикошира в крак на противник и се отби в напречната греда.

Секунди по-късно Серкан Юсеин се откъсна отдясно очи в очи с Бусато, но бразилецът отново излезе победител и спаси.

В 32-ата минута Папазов се възползва от грешка на капитана на Крумовград Кацаров, отне му топката и отправи силен изстрел от границата на големия пеналт. Георгиев изби, а кълбото се отклони в тялото на Фаетон и отново се върна в ръцете на крумовградския страж.

Пет минути след това само липсата на късмет попречи на ЦСКА – София да поведе. Линдест засече центриране отляво, ударът му от 15-16 метра преодоля Георгиев, но в крайна сметка се спря в намиращия се на голлинията Фаетон, който предотврати сигурен гол за своите.

В 44-ата Хайнц стреля технично от двайсетина метра, а Георгиев изби в корнер.

Втората част започна с много смени и опасна атака на ЦСКА – София. Скаршем изведе Папазов сам срещу вратаря, но нападателят не успя да го преодолее, а се оказа, че е бил и в засада, която бе отсъдена.

В 48-ата минута младият Юлиан Илиев засече на първата греда с глава центриране от корнер на Шопов, но ударът му излезе в аут.

Жълтите от Крумовград отговориха с пропуск на Луан в 50-ата минута, който засече с шпагат подаване по земя отдясно, но не уцели вратата. В ответната атака Шопов шутира силно, но Георгиев отрази.

Последваха спокойни минути, в които нямаше опасности пред двете врати. Нещата се промениха в 78-ата минута, когато ЦСКА – София поведе. Скаршем намери Дончев отдясно в наказателното поле на съперника. Десният бек центрира по земя за Тасев, който с едно докосване реализира първия си гол с “червената” фланелка след привличането му от Пирин през това лято.

В 83-ата минута Ерол Дост можеше да изравни, но ударът му по земя мина покрай дясната греда.

Всичко в двубоя приключи с втория гол на “червените” в 90-ата зминута. Шопов изведе Наско Цеков сам срещу вратаря и младокът отбеляза хладнокръвно за крайното 2:0.

ЦСКА – СОФИЯ – КРУМОВГРАД 2:0

1:0 Иван Тасев 78
2:0 Наско Цеков 90

ЦСКА – СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 13. Кордоба, 4. Петров, 3. Санянг, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 16. Чорбаджийски, 11. Фаетон, 14. Хайнц, 24. Папазов

резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 7. Улаус Скаршем, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов

КРУМОВГРАД: Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 23. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 67. Матеус Соуса, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 13. Диего Рапосо

резерви: 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 22. Ерол Дост, 14. Стефан Попов, 30. Жак Пехливанов, 2. Джунейт Али, 77. Октай Юсеин, 19. Ламин Тал, 31. Николай Данаилов, 80. Денислав Палазов, 12. Николай Пранджев