Едноименният тим на Свиленград ще играе от следващия сезон в Югоизточната Трета лига. Селекцията на играещия треньор Антон Огнянов заслужи честта, побеждавайки Локомотив (Стара Загора) с 5:4 след изпълнения на дузпи в квалификация за изкачване в аматьорския елит, проведена в Димитровград. Загубилият Локомотив (СЗ) ще срещне Марица (Милево) в последен бараж, който ще определи вторият нов член на ЮИ Трета лига.

90-те минути завършиха без гол. В тях никой не взе превес в играта. Юлиян Шекеров пропусна да вкара за Свиленград през първото полувреме. В 62-а и 76-ата минута пък гредите помогнаха на свиленградския вратар Димитър Иванов. Съотборниците му бяха точни и при петте си изпълнения от бялата точка, като тон за успеха даде именно Антон Огнянов реализирал първи от 11-те метра.