Марица се завърна на победния път налагайки волята си над ЦСКА 1948 и побеждавайки червените с 1:0. Попадението бе дело на Веселин Марчев и падна след 19 минути игра.

“Жълто-сините” записаха изключително важен успех с 1:0 над действащия шампион на Втора лига. Двубоят бе от 19-ти кръг и се игра в неделя на стадион “Марица”. Маричани се раздадоха докрай и заслужено спечелиха. Те можеха да запишат и по-убедителна победа, но отново пропуските пред противниковата врата не позволиха мачът да бъде по-спокоен за пловдивските футболисти.

И за този мач треньорският щаб на Марица имаше доста кадрови проблеми. Ифеани Дейвид бе наказан, Олджай Алиев и Мартин Газиев са контузени. Това наложи прекрояване на схемата на игра, а Свилен Щерев бе включен в отбранителния вал на тима.

Марица бе далеч по-активният тим през първата част и организира натиск още от първите минути. Няколко опасни атаки за пловдивчани завършиха без удар към вратата. В 17-та минута Валери Домовчийски отигра с глава от малък ъгъл, но вратарят успя да реагира. В 19-та минута Веселин Марчев засече с глава центриране с левия крак на Георги Трифонов и откри резултата с хубав гол, който в последствие се оказа и единствен.

Марица – ЦСКА 1948 II 1:0, Втора лига, 03.12.2023

В 28-та минута Георги Трифонов излезе на скорост срещу вратаря със защитник на гърба и завърши, но неточно. Две минути по-късно Кристиян Бойчев от гостите стреля от дистанция по земя покрай вратата. Домакините развиха още няколко много добри атаки, които не съумяха да завършат с опасен удар.

Веселин Марчев, Марица – ЦСКА 1948 II 1:0, Втора лига, 03.12.2023

И през втората час Марица бе отборът, който диктуваше събитията на терена, с изключение на няколко минути в края на двубоя. В 48-та минута Веселин Марчев стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина на десетина сантиметра встрани. Петър Начев се намеси отлично при удар отблизо на играч на гостите. В 53-та минута хубава атака през центъра и извеждащ пас на Станислав Маламов беше завършен от капитана Домовчийски, но той бе неточен. В 57-та минута Георги Трифонов напредна по фланга и центрира към Домовчийски, който стреля без забавяне под гредата, но вратарят на гостите с мъка спаси сигурен гол. Малко по-късно защитник изчисти пред голлинията след нов удар на Домовчийски. Топката се разходи пред голлинията без да бъде засечена и след центриране на Соломон Джеймс. Ново подобно центриране, но на Марчев, завърши по същия начин в 72-та минута. Към края на мача гостите се опитаха да променят негативния развой за тях. Удар от дистанция на Мартин Атанасов бе спасен акробатично от Петър Начев в 80-та минута. Отново Атанасов стреля опасно в 85-та минута, Начев бе на мястото си и отново се справи. Гостите удариха греда в 89-та минута на мача след силен удар от дистанция на Калоян Стрински. Илиян Йорданов можеше да сложи точка на спора и да успокои пловдивчани, но ударът му бе разгадан от стража на гостите. Преслав Антонов имаше шанс в последните секунди, но бе твърде неточен.

Така Марица се завърна на победния път и добави много важни 3 точки към актива си в последното си домакинство за годината. С актив от 22 точки “жълто-сините” заемат 13-та позиция. В последния кръг за годината на пловдивчани им предстои тежко гостуване на Спортист (Своге).

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Свилен Щерев, Соломон Джеймс, Стефан Попов (Христиан Димитров 56′), Милен Танчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски – капитан, Веселин Марчев (Мирослав Пушкаров 90+4), Георги Трифонов (Илиян Йорданов 84′). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Божидар Шехов, Георги Вълков, Емилео Макавеев, Наско Христев, Симеон Сираков. Треньор: Кирил Андонов

ЦСКА 1948 II: Станислав Нисторов, Наско Цеков, Теодор Иванов, Росен Божинов, Николай Желязков, Мартин Атанасов – капитан, Виктор Василев (Калоян Стрински 69′), Кристиян Бойчев (Валентин Йосков 45′), Стелиян Добрев (Антон Бакалов 62′), Кристиан Грозданов (Илия Русинов 45′), Мариян Тонев (Преслав Антонов 81′). РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Ахмед Адемов, Кристофър Ачемпонг, Тиаго Фигоеирейреро. Треньор: Валентин Илиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Милен Танчев (М), Стелиян Добрев (Ц)

Съдийски състав: ГС: Димо Димов – Сливен, АС1: Станимир Трифонов – Сливен, АС2: Ангел Станчев – Пазарджик, 4-ти: Георги Стоянов – Пловдив, Делегат: Дойчин Бахов – София, СН: Милко Николов – София