Ботев Пловдив победи Пирин като домакин с 3:1. Канарчетата започнаха мача с гол пасив, след като още в първите секунди инкасираха попадение във вратата си. Въпреки това жълто-черните с мощни, красиви и разнообразни атаки стигнаха до нови 3 попадение, а това бе най-малкото, след като жълто-черните отправиха 25 удара към вратата на гостите. Акере донесе обрата с 2 попадения, а Секулич в добавеното време оформи крайния резултат.

Срещата започна мечтано за гостите от Благоевград и те поведоха в резултата още в 30-ата секунда с гол на Юго Комано. Андрей Йорданов центрира в наказателното поле, a Йонас Там не действа добре, след което Атанас Чернев опита да изчисти с шпагат. Топката попадна в краката на Юго Комано, който под ъгъл я прати в мрежата.

Ботев отговори с много неточен удар на Балоянис. В 9-ата минута Ивелин Попов центрира от фаул. На втора греда Атанас Чернев игра с топката, но остана под нея и не успя да осъществи по-добър удар с глава. В 13-ата минута резултатът можеше да бъде равен, но Антоан Бароан стреля в аут от удобна позиция. Видимо Ботев натисна, за да изравни. Добро разиграване пред наказателното поле завърши с шут на Балоянис, в който нямаше нито сила, нито точност.

В 17-ата минута Уме Емануел получи топката на левия тъч. Той я спря с гърди, влезе навътре и стреля към близкия ъгъл на вратата, но Максим Ковальов внимаваше. В следващата минута феновете на Ботев и Пирин започнаха дружно да скандират “Оставка” срещу ръководството на БФС. По-добрите действия на Ботев доведоха до резултат. След ново добро разиграване пред наказателното поле Ивелин Попов намери Самуел Акере, който се завъртя и отправи мощен шут от далечна дистанция, завършил с опъване на мрежата зад Ковальов.

В 28-ата минута Акере показа чудесна скорост и техника, преодолявайки двама футболисти на Пирин. Той влезе в наказателното поле и подаде встрани към свободния Антоан Бароан, който стреля от движение с левия крак, но тялото му изостана назад и ударът профуча над вратата. В 36-ата минута Балоянис центрира от левия фланг, а Бароан направи ефектна странична ножица. Малко повече точност му бе необходима, за да сътвори шедьовър.

Още в първата минута след началото на второто полувреме Ботев стигна до пълен обрат. Акере проби по десния фланг, надбяга защитата и стреля силно, а Ковальов не успя да се намеси по най-добрия начин и видя как топката влиза за втори път във вратата му.

В 53-ата минута Ивелин Попов спечели няколко метра с отличен дрибъл. Той проби през центъра, стигна до пеналтерията и пробва удар в долния десен ъгъл, при който вратарят реагира и с плонж изби в корнер. Три минути по-късно Ивелин Попов подаде с пета през краката на Венци Бенгюзов. Пасът намери набралия скорост Уме Емануел, който стреля в аут. Още в следващата атака далечен шут на Джеймс Ето’о премина покрай вратата.

В 61-вата минута Попов видя свободния Бароан на границата на наказателното поле. Нападателят стреля с по-неудобния си десен крак и не намери вратата. В 78-ата минута Станислав Костов се отчете с голям пропуск. Той не засече по най-добрия начин центриране от десния фланг и от близка дистанция стреля във вратаря. В 86-ата минута Бароан шутира точно под горната греда, но Ковальов с една ръка изби в корнер.

От последвалия ъглов удар Атанас Чернев стреля в гредата, а от близка дистанция Джонас Там не успя да прати топката в мрежата. В продължението на мача Секулич с мощен удар оформи крайното 3:1, хвърляйки публиката в екстаз.

Керкез: Шокиращ старт, много положения, заслужена победа, но в края – паника!