Марица Пловдив отпадна от турнира за Купата на България след загуба у дома от елитния ЦСКА 1948 с 0:1.

Срещата започна с равностойни първи минути. В 9-тата минута удар без топка с ръка в гърдите на Виячки срещу Домовчийски остана ненаказан от съдията. В 11-тата минута се стигна до неточен удар от дистанция за столичани. След 15-тата минута червените станаха по-активни и създадоха два два шанса, при които Илия Николов се намеси добре. Станислав Маламов на контра имаше шанс пред себе си, след като комбинира с Домовчийски, но ударът на последния бе блокиран.
В края на полувремето удар с глава на футболист в червено премина опасно близо до страничната греда на домакините.

Второто полувреме започна с няколко добри ситуации за тимът от София, но отбраната на Марица и Илия Николов се справиха. В 67-ата минута Веселин Марчев върна назад дълга топка, Свилен Щерев стреля без забавяне, но коженото кълбо премина покрай вратата. Илия Николов спаси къс удар до гредата в ответната атака. Нова контра на Марица завърши с центриране на Джеймс, където Марчев засече със шпагат, но неточно. Гостите успяха да отбележат победното си попадение 15 минути преди края на редовното време чрез Русев, който след гола си позволи да обижда публиката, за което изненадващо не бе наказан от съдията.

МАРИЦА – ЦСКА 1948 (0:1)
0:1 Георги Русев (73)

Стартови състави:

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 29. Атанас Ташолов, 4. Мирослав Пушкаров, 24. Ифеани Дейвид, 7. Свилен Щерев, 17. Валери Домовчийски, 77. Стефан Попов, 21. Станислав Маламов, 13. Милен Танчев;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 8. Педро Енрике, 15. Симеон Василев, 10. Георги Русев, 26. Аерон Зинга, 23. Емил Виячки, 24. Ерденис Гурища, 18. Ивайло Чочев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 87. Симеон Петров;