Лидерът Спартак (Пловдив) направи нова грешка, завършвайки 1:1 у дома срещу Родопа (Смолян). Срещата бе от 14-ия кръг на Трета лига – Югоизточна група и се игра на стадион “Пловдив”.

Гостите създадоха повече положения и могат да съжаляват, че не спечелиха. Данаил Бачков пък определено спечели своеобразния дуел на треньорите. Напомняме, че Бачков бе изгонен от Спартак преди малко повече от месец въпреки отличните резултати на тима и лидерското място.

Иначе двата тима изиграха равностиен мач, а двата гола в мача паднаха през първата част. В 21-ата минута Тодор Тодоров даде аванс на пловдивчани. В 26-ата пък Даниел Кутев проведе самостоятелен пробив, навърза няколко футболисти на Спартак и изравни резултата. Спартак така и не показа възможностите си в този мач и отново не успя да вземе пълен комплект от точки. Разликата с преследвачите пък бе скъсена на само 3 точки, но тенденцията не е в полза на пловдивчани, чиято цел е влизане във Втора лига.

Фенове на “гладиаторите” определиха представянето на своите любимци след мача като “трагедия”.

Спартак (Пд) – Родопа 1:1, ЮИ Трета лига, 22.10.2023
21 октомври 2023 г., събота, 16:00 ч / XIV кръг:
Левски (Карлово) - Локомотив 1926 II (Пловдив)            0:3 (0:1)
Димитровград 1947 (Дмгр) - Загорец (Нова Загора)          2:1 (1:0)
ФК Сливен (Сливен) - Розова долина (Казанлък)             0:3 (0:1)
Секирово (кв.Секирово, Раковски) - Карнобат (Карнобат)    3:2
Гигант (Съединение) - Атлетик (Куклен)                    2:0 (1:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Ботев II (Пловдив)           0:0
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Сокол (Марково)                   2:0 (1:0)
Берое II (Стара Загора) - Саяна (Хасково)                 0:3 (0:3)