Фамозното представяне на Локо Пд продължава. Историческия рекорд за най-добра серия продължава! 9 поредни победи в един и същи сезон! Александър Томаш и играчите му продължават да пишат история за смърфовете.

Локомотив (Пловдив) днес победи Славия с 2:0 в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. Влезлият от резервната скамейка Алфа Конте (69) беше точен за домакините, а минути по-късно удвои преднината на “смърфовете”.

Локомотив първия погледна към противниковата врата. В 12-ата минута Евандро пробва шут от воле, който прелетя високо над горната греда. Секунди по-късно Джовани разсече защитата на Славия с подаване към Георги Минчев. Малко не достигна на нападателя да изпревари вратаря Светослав Вуцов, който излезе напред и улови топката.

В 16-ата минута Джовани повтори упражнението, като този път се стигна до удар на Георги Минчев. Светльо Вуцов се намеси безупречно, а впоследствие се оказа, че нападателят е бил в положение на засада. След серия неуспешни атаки и за двата тима, в 42-рата минута Джовани изведе Георги Минчев зад защитата на Славия. Нападателят беше встрани от вратата и Светослав Вуцов затвори добре ъгъла. Стражът парира шута, с гърдите си, след което трябваше да получи медицинска помощ.

Второто полувреме започна с шут на Бабакар Дион от въздуха, който нямаше нито нужната сила, нито нужната точност. Видимо Славия вдигна оборотите и изнесе играта в по-предни позиции. В 58-ата минута Денислав Александров не успя да преодолее Динко Хоркаш от близка дистанция, но и беше в засада, така че попадението му нямаше да бъде зачетено. Минута по-късно удар на Галин Иванов от далечна дистанция попадна в ръцете на вратаря на Локомотив.

В 61-вата минута Ерол Дост завъртя топката към далечния ъгъл, но нямаше нужния късмет и топката профуча покрай гредата. В 64-ата минута Джовани копна чудесно топката над защитата на гостите. Георги Минчев протегна крак, но не успя да нанесе по-добър удар по нея и просто я отклони към Светослав Вуцов. В 66-ата минута Галин Иванов игра с глава след центриране на корнер. Динко Хоркаш увисна, но беше подсигурен от Хорхе Сегура, който изчисти топката от голлинията.

На отсрещната врата пък Георги Минчев не успя да натисне топката при удар с глава. Нападателят засече центриране на Джовани от корнер, но до гол или поне вратарска намеса не се стигна. Смените, които Александър Томаш направи по състава на Локомотив, имаха своето влияние и се стигна до гол. В 69-ата минута резервата Анте Конте се пребори с Йеленкович за топка извън наказателното поле, влезе в него и матира Светослав Вуцов с добре премерен удар по земята в обратния ъгъл.

Четири минути по-късно Локомотив удови преднината си, а в прегръдките на своите съотборници отново попадна Алфа Конте. Това попадение беше еднотипно с първия гол на крилото. И този път той се пребори отлично, отне топката, влезе в наказателното поле покрай Йеленкович и изпревари лягащия на плонж вратар на Славия. Конте копна топката над Вуцов и разтърси стадиона в парк “Лаута”.