“Марица” победи “Бдин” с 0:1, след като игра над 70 минути с човек по-малко. Успехът бе първи за пловдивчани далеч от дома. Двубоят бе от 6-ти кръг от шампионата във Втора лига и се игра в неделя на стадион “Георги Бенковски” във Видин. Мачът бе здрав и динамичен и преложи доста емоции на многобройната публика.

Дебют в представителния тим на “Марица” записа 16-годишният юноша Емилео Макавев, който влезе в игра в края на мача.

“Марица” започна добре мача и доминираше, като организираше добри постепенни атаки. Станислав Маламов откри резултата още в 4-та минута след хубава атака и добро центриране по земя на втора греда на Георги Трифонов. И след гола пловдивчани продължиха да са по-активният тим. В 25-та минута, след разиграване след корнер за “Марица”, топката бе върната към вратаря Петър Начев. Пасът не бе добър и се наложи Начев да избива с шпагат, но се получи рикошет и топката попадна в състезател на домакините. Той бе догонен от Христиан Димитров, който с шпагат отзад изби кълбото. Видинският футболист падна на тревата, а реферът показа директен червен картон на състезателя на “Марица”. Така “жълто-сините” останаха 10 състезатели на терена и играха над 70 минути с човек по-малко. Картонът промени изцяло схемата на игра на пловдивчани, както и съотношението на силите на терена. Мачът придоби изцяло нов облик. Домакините натиснаха, като с центрирания от почти всяка позиция се опитаха да стигнат до попадение. Петър Начев на няколко пъти се намесваше решително, спасявайки вратата си.

Втората част мина по подобен начин. Домакините търсеха изравнително попадение с изсипани топки, които създаваха суматоха в наказателното поле на “Марица”. Ударите на бдинци често бяха неточни, а вратарят Петър Начев, който направи много силен мач, успя да спаси всички, които бяха в рамките на вратата му. Маричани имаха няколко шанса за второ попадение. Веселин Марчев опита удар от дистанция, но Иван Василев отрази. Стефан Попов излезе сам срещу вратаря Василев след двойно подаване с Ифеани Дейвид, но стражът изби удара в корнер. При друга ситуация двама състезатели на “Марица” излязоха срещу един на “Бдин”, но съдията не даде авантаж за нарушение, извършено миг преди това и спря атаката за изпълнение на фаул. В последната минута на редовното време Олджай Алиев и Емилео Макавеев се измъкнаха зад защитата на домакините, но Дейвид се забави с паса и бе отсъдена засада. В края на мача реферите назначиха безумно дълго продължение, но “жълто-сините” устояха и стигнаха до ценен успех.

Така “Марица” събра 10 точки в актива си и дели 4-то/6-то място заедно с отборите на “Янтра” и “Спартак” (Варна). На 29 август, вторник, “жълто-сините” са домакини на “Беласица” (Петрич). Срещата е от 18 часа на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев (Мирослав Пушкаров 46′), Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Христиан Димитров, Станислав Маламов (Олджай Алиев 76′), Веселин Марчев (Емилео Макавеев 88′), Валери Домовчийски – капитан (Стефан Попов 76′), Георги Трифонов (Свилен Щерев 46′). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Наско Христев, Сали Садъков, Божидар Шехов. Треньор: Николай Димитров

БДИН: Иван Василев, Георги Иванов (Калоян Цветков 72′), Николай Дичев, Даниел Стоянов (Стойчо Стойков 83′), Ивайло Иванов – капитан (Кристиан Коцов 72′), Николай Цветков, Владимир Айтов (Валдемар Лашков 45′), Радослав Захариев (Александър Соколов 45′), Винисиус Де Соуса, Цветомир Тодоров, Тома Ушагелов. РЕЗЕРВИ: Мартин Цветанов, Николай Боянов, Кристиян Вълков, Роберто Росенов. Треньор: Венцислав Иванов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ифеани Дейвид, Димитър Аврамов, Петър Начев, Олджай Алиев, Соломон Джеймс (МАРИЦА); Николай Дичев, Цветомир Тодоров, Даниел Стоянов, Александър Соколов (БДИН)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Христиан Димитров (Марица) – 26′

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Геро Писков – София, АС1: Мартин Ангелов – София, АС2: Ангел Станчев – Пазарджик, 4-ти: Мартин Марков – София, Делегат: Христо Ангелов – София, СН: Веселин Добриянов – София