Марица и Черноморец завъртяха зрелищен хикс в Пловдив, завършвайки 3:3. Двата тима изиграха зрелищен двубой с 6 попадения, но допуснаха и доста грешки в отбрана. “Жълто-сините” могат да съжаляват, че не спечелиха мача, след като обърнаха резултата в своя полза и водеха до 85-та минута.

Милен Танчев пропусна двубоя заради контузия, получена в предишната среща на “Марица” в Габрово. За съжаление на феновете на пловдивчани и на треньорския щаб на тима той ще отсъства от терените поне месец. Петър Атанасов пък обяви през седмицата, че спира да се занимава с професионален футбол и ще се отдаде на други начинания. За гостите пък мачът пропусна наказаният Венцислав Гюзелев.

Срещата започна с дузпа в полза на гостите, която Илия Николов отрази. След това маричани поведоха с гол след корнер на Дейвид. Дейвид засече с глава центриране от корнер за 1:0. Това бе и първи гол за нигерийския футболист с екипа на “Марица”. Отбраната на “Марица” продължи да бъде несигурна и допускаше пред вратата си опасни ситуации. Последваха бързи два гола на гостите, дело на Чаворски и Иванов. Така само за 16 минути зрителите видяха 3 гола и пропусната дузпа. Пловдивчани бързо се оттърсиха от шока и в 19-та минута шут на Станислав Маламов премина над гредата. В 36-та минута хубава многоходова атака бе завършена отлично от капитана Валери Домовчийски, но топката срещна гредата. Между двете положения за “Марица” гостите създадоха две на свой ред, като Илия Николов отново се отличи с добри намеси. Георги Трифонов пък получи удар в главата и се наложи да бъде превързан. В 43-та минута “жълто-сините” организираха страхотна скоростна атака. Димитър Аврамов намери Веселин Марчев по фланга, той напредна, навлезе в наказателното поле, пребори се със защитник и центрира около дъгата на наказателното поле, където Валери Домовчийски с удар от въздуха стреля прекрасно и изравни резултата.

Второто полувреме също бе интересно. “Марица” бе по-активният тим и създаде няколко опасни положения пред вратата на “Черноморец”. След добро центриране Станислав Маламов засече с глава в 52-та минута, но топката премина покрай сгобката на гредите. Пак Маламов стреля в 60-та минута от дъгата пред наказателното поле, но и този път топката премина над вратата. В 65-та минута, най-добрия за “Марица” в този мач, Валери Домовчийски отне топката от бранител и от малък ъгъл отбеляза красив гол за 3:2. Кълбото срещна напречната греда и влетя в мрежата на Димитър Тодоров. След гола пловдивчани имаха някои добри ситуации, при които можеха да отбележат решаващо четвърто попадение, но така и не успяха. Гостите от Бургас на два пъти създаваха суматоха в наказателното поле на “Марица”, но до чосто голово положение не се стигна. В 81-та минута се наложи Илия Николов отново да се намесва, предотвратявайки опасност, но получи контузия. Все пак той продължи мача, но даде сигнал, че смяната му е наложителна. И докато тя се подготвяше Живко Петков отбеляза за 3:3 с удар от дистанция в 85-та минута. Преди топката да стигне до Петков съдията подмина игра с ръка на футболист на “Ченоморец”, като именно след ситуацията топката стигна до играча на бургаския тим. По-рано в мача рефера подмина и друго положение, при което имаше игра с ръка в наказателното поле. Петър Начев зае мястото под рамката на вратата до края на двубоя. До края му маричани рискуваха в опит да стигнат до крайния успех, но не успяха да стигнат до ново попадение.

Така “Марица” не успя да спечели срещата, която приключи при резултат 3:3 и двата тима прибавиха по една точка към активите си. Със 7 точки пловдивчани заемат седмата позиция във временното класиране. Следващата неделя “жълто-сините” гостуват на “Бдин” във Видин.

МАРИЦА: Илия Николов (Петър Начев), Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Мартин Газиев (Атанас Ташолов), Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Стефан Попов (Христиан Димитров), Веселин Марчев, Станислав Маламов (Олджай Алиев), Георги Трифонов (Свилен Щерев), Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Наско Христев, Сали Садъков, Божидар Шехов, Емилео Макавеев. Треньор: Николай Димитров

ЧЕРНОМОРЕЦ: Димитър Тодоров, Стоян Кижев, Петър Генчев, Мариян Димитров, Стоян Мантаров – капитан, Олексей Геловани, Георги Господинов (Филип Ангелов), Венцислав Славов (Петър Патев), Даниел Иванов (Иван Вълев), Тодор Чаворски, Живко Петков. РЕЗЕРВИ: Мартин Шейтанов, Мирослав Георгиев, Пламен Цончев, Петър Пейчев. Треньор: Ангел Стойков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Веселин Марчев (М); Олексей Геловани, Венцислав Славов, Даниел Иванов, Мариян Димитров (Ч)

Съдийски състав: Венцислав Митрев (София), АС1 Радослав Вутов (Своге), АС2: Иван Иванов (София), 4-ти: Вилиян Видинов (София), Делегат: Огнян Златков (Пловдив), СН: Тихомир Костовски (София)