Марица загуби гостуване си на Янтра в Габрово с 4:1, след като бързо допусна домакините да отбележат два гола, предаде репортер на PlovdivDerby.com. Още в началото на срещата Марчев трябваше да получава лекарска помощ, след като главата му бе разбита. Докато пловдивчани бяха с човек по-малко на терена домакините се възползваха умело и успяха да поведат в резултата с попадение на юношата на Ботев Пд Иван Василев.

В 21` домакините реализираха втори гол след центриране и прекрасно изпълнение от воле на Томовски.

Веселин Марчев намали резултата на 2:1 след статично положение, при което топката се върна към него и той с хубав удар я прати в мрежата на съперника. Това се случи 5 минути преди почивката, а след нея домакините отново натиснаха и успяха да вкарат два гола в 65` и 73`, с което оформиха крайния резултат. Попаденията бяха дело на Тони Иванов и Емил Колев, който също прекара не малко години в школата на пловдивския Ботев.