Берое елиминира Локо от битката за европейския бараж

42
1257

Локомотив Пловдив претърпя загуба, дошла в последната минута на редовното време, срещу Берое на стадиона в Стара Загора. Смърфовете отстъпиха с 1:0, а това на практика означава, че смърфовете изгубиха възможност да атакуват седмата позиция.

Преди срещата бившият футболист и на двата отбора Мартин Камбуров, получи фланелка в цветовете на Берое и Локомотив Пловдив.

Още в началните секунди на мача Давиде Мариани стъпи на глезена на Парвиз Умарбаев. Таджикистанецът получи медицинска помощ, след което опита да продължи срещата, въпреки желанието на медицинския щаб да бъде заменен.

В 11-ата минута Даниел Генов получи извеждащ пас зад отбраната. Илко Пиргов обаче предвидливо излезе и в последния момента успя да избие топката от краката на офанзивния футболист на съперника. Малко след това Симеон Мечев отправи коварен удар от далечна дистанция. В 27-ата минута Карагарен отправи удар от около 20 метра, но не затрудни Ганев.

В 42-ата минута Генов се озова зад отбраната на гостите, но падна на тревата след съприкосновение с Гомис. Главният рефер даде сигнал играта да продължи, след което „смърфовете“ развиха отлична атака, коят завърши с удар на Салинас от средна дистанция, който Ганев изби в корнер. От последвалия корнер Витанов стреля неточно с глава.

Втората част започна с отлична възможност пред Берое. Генов беше намерен с висока топка отляво. Крилото овладя, преодоля Гомис на скорост и навлезе в наказателното поле. Генов отправи удар от около десетина метра, който обаче беше неточен. В 50-ата минута Бидунга не успя да отиграе един опит да извеждащ пас към Мариани, което позволи на швейцареца да опита да прехвърли Пиргов извън наказателното поле, но вратарят улови.

Малко след това Боруков отправи силен удар от далечна дистанция, но Ганев не се затрудни. В 65-ата минута Карагарен се справи с Генов отляво, напредна и пусна остър успореден пас, но Динков успя да изпревари Димитров и да избие в корнер. Три минути по-късно Бен Юсеф отправи удар с глава след корнер, но доста неточно над вратата.

В 78-ата минута Ганев се отличи с бляскаво спасяване. Защитник на Берое не успя да изчисти топката след центриране отляво. Топката стигна до Христо Иванов, който отправи удар от близка дистанция, но вратарят изби. Две минути след това украинският вратар отново бе на висота. Димитров засече с глава остро центриране на Томашевич отдясно, но стражът успя да улови.

Берое нанесе своя удар в 90-ата минута. Фуртадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Генов овладя и отправи удар, който беше блокиран. Там най-съобразителен беше Алиун Фал и с глава отправи неспасяем удар, с който донесе победата на своя отбор.