Хебър падна от Литекс след две дузпи

0
272
Хебър, януари 2022

Хебър загуби с 2:0 гостуването си на Литекс в мач от 33-тия кръг на Втора ПФЛ, игран на стадион „Градски“ в Ловеч. Точен от дузпи за 10-ия успех на ловчанлии беше Илиян Капитанов, който се разписа от бялата точка в 38-та и 52-та минути на двубоя. В последните 5 минути на срещата домакините останаха в намален състав заради изгонването на Радослав Живков. Срещата между „оранжеви“ и „зелени“ на живо изгледа наставникът на Берое Петър Хубчев, който е родом от ловешкото село Гложене.

Последвайте ниПолезна ИнформацияВ Ловеч: Литекс победи Хебър с две дузпиНовиниИнформация

Бившият национален селекционер Петър Хубчев изгледа на стадион „Градски“ двубоя между Литекс и Хебър

Абсолютно равностойна играха показаха двата тима през първите 45 минути. За Хебър най-чистата ситуация се откри пред Ивайло Михайлов, който в 30-а минута пропусна стопроцентова възможност да отбележи попадение в мрежата на домакините. В 38-та минута при една ситуация в пеналта на хебърци Александър Бастунов докасна топката с ръка и главният рефер от Русе Ивелин Занев веднага посочи бялата точка. С плътен удар от 11-ия метър Илиян Капитанов опъна мрежата на Петър Дебърлиев за 1:0 в полза на Литекс, при който резултат завърши и първата част.

След паузата двубоят започна равностойно, като в последната третина Хебър контролираше играта, но не успя да стигне до гол. Вместо това в 52-та минути Ивелин Занев даде втора дузпа за домакините, която Капитанов отново превърна в попадение – 2:0.

След двата гола пасив хебърци вдигнаха оборотите, заиграха още по-активно в нападение и между 61-та и 76-та минута стигнаха до две отлични възможности пред Ивайло Найденов и Живко Петков, но стражът на Литекс Марлин Орлинов успя да ги спаси. В 89-та минута Радослав Живков от Литекс получи втори жълт(респективно червен) картон и бе изгонен.

Загубата укрепи Литекс в спокойните води на „златната среда“, докато Хебър въпреки, че излезе временно от топ-4 има всички шансове за позитивна финална атака, тъй като за пазарджиклии следва серия от 3 поредни домакинска мача и служебни 3 т. от отказалият се Левски(Лом).

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Александър Бастунов(46-Ивайло Найденов), Мартин Михайлов, Цветелин Тонев(к), Олег Димитров(58-Евгени Игнатов), Георги Каракашев, Тодор Чаворски, Китан Василев, Октай Хамдиев(58-Живко Петков), Ивайло Михайлов