Спартак надви трудно Житница с гол след продължението на мача

4
1473
Житница - Спартак 2:3, "А" ОФГ, 09.04.2022

Спартак надви трудно Житница с 2:3 в среща от 23-ти кръг в „А“ ОФГ, предаде репортер на PlovdivDerby.com, който проследи дербито на кръга. Двата тима изиграха доста интересен мач, който надвишаваше нивото на областната група. За това предразположи и добрия терен на стадиона в Житница. Домакините могат да съжаляват, че не спечелиха поне точка, след като на два пъти повеждаха в резултата, а победния гол за Спартак падна 7 минути след редовните 90, въпреки че назначеното продължение бе 4 минутно.

Домакините бяха избрали по-затворена тактика с контраатаки. Спартаклии имаха солидно териториално преимущество, но пък много рядко стигаха до някаква по-интересна ситуация пред вратата на противника. Домакините успяха на два пъти да поведат в резултата чрез Петър Кундуржийски, като неговия втори гол бе много красив. Между двата гола на Кундуржийски Кирил Георгиев изравни. Спартак стигна до успеха с голове в края на мача. В 84-та минута вездесъщият Тодор Тимонов изравни за 2:2 след разбъркване в наказателното поле и удар с десния крак. Този гол пък се явява попадение №100 в актива на „гладиаторите“ през този сезон. В 86-та минута състезател на домакините се откъсна сам срещу вратаря на Спартак Димитър Георгиев, но стражът успя да се намеси и спаси. Рефера Христос Паликаров, който иначе ръководи добре мача, даде 4 минутно продължение, но то реално се игра до гол и той падна 7 минути след края на редовното време. Любомир Цеков засече центриране от фаул и донесе успеха за пловдивчани. Веднага след това бе даден и края на мача, а публиката на домакините логично не беше никак доволна от реверанса към гостите.

Така Спартак постигна труден успех и вече има 101 гола в актива си. Тимът е сигурен първенец в групата с недостижима предина. Житница пък е единствения тим през сезона до тук, който успя да отбележи 2 гола в един мач на лидера в „А“ ОФГ, както и да поведе на „гладиаторите“.

В класирането Спартак е убедителен лидер с 63 точки, а Житница дели 4-то място с ФА Пловдив с по 35 точки.

В следващия кръг Спартак е домакин на Секирово, а Житница по програма гостува на Марица (Милево). Не е ясно дали срещата се играе поради продължаващата кампания на СТК за спиране на отборите от участие в срещите, заради пропуски в документацията, посредата на сезона.

9 април 2022 г., събота, 17:00 ч / XXIII кръг:
Металик 1938 (Сопот) - Марица 2003 (Маноле)               4:0