Дубълът на Ботев Пловдив проведе днес първата си тренировка след зимната пауза. В групата на Стефан Стоянов имаше трима нови футболисти. Единият от тях е ляв бек и идва от Берое – Атанас Йорданов. Според непотвърдена информация другите двама Петков и Нейчев също са наборт 2002 и се пристигат от тима на Ботев Враца.

По време на подготовката си „жълто-черните“ ще тренират изцяло в Пловдив. За момента пловдивчани имат една контролна среща, която е в началото на февруари с отбора на Саяна (Хасково).

1. ЛЮБИМИЯ ОТБОР НА РОМИТИ В БЪЛГАРИЯ-КЛОАКОМОТИФФФ:))

БРАТЕ МУРАТЕ ПУД МЕНЯ, ЯЗ И ТИ МНОГУ ДУБРЕ ЗНАЕМ ЗАШТО СНЕ В ТЕМИТЕ НА ВЕЛИКАНИТЕ БОТЕВ ПЛОВДИВ! ЗА ДА ГИ ДРАЗНИМ, КАТО ИЗЛЕЕМ ПОШЛОСТТА СИ, ЗЛОБЪТА СИ И РОМСКАТЪ КЛОАКОМОТИФСКА НАГЛОСТ!!! САМУ, ЧИ ЯЗ ПРОЗРЯХ, ЧИ ПУ ТОА НАЧИН НИ ПОМАГАМИ НА СЛАВНИЯ РОМСКИ, СТУЛЮПИНСКИ ТИМ, А МУ ВРЕДИМ!!!! АКУ ИСКАМИ ДА ЗАПАЗИМ ВЕЛИЧИЕТО НА АДЖАСАНА, КЛОАКОМУТИФ, ТРЕБЕ ДА СИ ЗАТВОРИМ ЯРМЯНУРОСКИТИ МИРИЗЛИВИ УСТИ И ДА СИ КУМИНТИРЪМИ СЕЛЕКЦИЯТА И РЪКУВУДИТИЛИТЕ, ДЕТ НЪ ДУВЕДУХА ДУ КОНДОФРЕЙ! БИГОМ ПУ КАЗАНИТИ И НЕ УЧИ БАТ СИ ФЕКАЛ КЛОАКОМОТИФСКИ КВО ДА ПРАЙ!:)))))))))))))))))))))))))

2. 1
    5

Локомотив изигра страхотен двубой спечели безапелационно 112-ото Дерби на Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите разгромиха вечния си съперник с 6:0 в мач, който се игра пред празните трибуни на „Лаута“. Момчил Цветанов (2), Диниш Алмейда (9), Димитър Илиев (25-дузпа), Георги Минчев (29), Кристиан Илич (72) и Николай Николаев (78) бяха точни за домакините.

По този начин балансът в досегашните мачове вече е: 40 победи за Локомотив, 40 успеха за Ботев, 32 равенства. Голова разлика 136:132 в полза на Локомотив. Победата е рекордна за Локомотив, както и рекордна за цялата история на сблъсъците между двата тима.

Успехът изстреля Локомотив на първо място във временното класиране на първенството с актив от 27 точки, докато Ботев остана с 13 точки на 10-а позиция.

Дербито започна блестящо за черно-белите, които откриха резултата още в 70-ата секунда. Бирсент Карагарен открадна от Славчо Шосоларов вдясно и напредна след което центрира по земя към малкия пеналт. Там Димитър Илиев пропусна топката и тя стигна до Момчил Цветанов, който засече с десния крак в долния десен ъгъл на вратаря Янко Георгиев за 1:0.

Това е изравнено постижение за най-бърз гол в дербито, като предишният такъв случай е на Иван Кънчев – Къната също във 2-ата минута при победата на Локо с 3:0 на стадион „Христо Ботев“ през 1965 година.

В 9-ата минута Локомотив удвои преднината си. Парвиз Умарбаев центрира отлично от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда засече неспасяемо с глава за 2:0.

В 24-ата минута Георги Минчев се пребори за една топка в наказателното поле и бе препънат от Филип Филипов. Реферът Георги Кабаков отсъди дузпа и вдигна жълт картон за бранителя на „канарите“. Точен от бялата точка бе капитанът Димитър Илиев за 3:0.

Локомотив продължи да мачка съперника си и в 29-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Това стана след прекрасна атака и отлична индивидуална изява на Георги Минчев. Той финтира технично Станислав Работов, остана сам срещу Янко Георгиев и с бомбен шут го преодоля, пращайки топката в мрежата.

Минута преди почивката Ботев остана с човек по-малко. Джонатан Перейра спря устрема на Парвиз Умарбаев с цената на нарушение и получи втори жълт картон.

В 72-ата минута влезлият на смяна Кристиан Илич получи идеален пас от Умарбаев и с платен удар с левия крак направи за пети път безпомощен вратаря на Ботев Янко Георгиев – 5:0.

В 79-ата минута Георги Минчев се пребори за една топка на аутлинията и веднага комбинира към Николай Николаев, който бе сам пред опразнената врата и от 4-5 метра вкара за крайното 6:0.

Локомотив – Ботев 6:0

Голмайстори: 1:0 Момчил Цветанов (2), 2:0 Диниш Алмейда (9), 3:0 Димитър Илиев (25-дузпа), 4:0 Георги Минчев (29), 5:0 Кристиан Илич (72), 6:0 Николай Николаев (78)

Локо: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович (55- Кристиан Гомис), Петър Витанов, Момчил Цветанов (74- Николай Николаев), Парвиз Умарбаев (74- Кенан Муслимович), Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (55- Кристиан Илич), Димитър Илиев (89- Валентино Пулиезе), Георги Минчев.

Ботев: Янко Георгиев, Мите Цикарски, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Димитър Тонев, Тодор Неделев (52- Кристиан Добрев), Атанас Илиев.

3. 1
    2

• Това, което си написал го разпечатайте във вид на книга и го продавайте на лайнута! Така може да подпомогнете Крушата! А може да пуснете и том “ Изнасилените изнасилвачи“ в който да опишете по същия начин, как бяхте изнасилени на два пъти с по пет на нула!

4. 1
    1

Скоро дерби с некъпаните,неградски майни

• Как бе, те джайковците постоянно се къпят барабар с конете в Марица, след бента! Даже които нямат талига са извозвани от Вълчо Нелегалния!

5. 1
    10

А ве да ви еба майката жълтурска! Хем насрани, хем голями! Без титли, с позорна загуба, срещу три купи и сребърни медали. Пак сте с калъфките и тази година. Ебете си майката, жълти криви муцуни. А тоя педераст фекала, да се примири със съдбата си на вечно ебан.