Ботев II победи Марица в пловдивското дерби на Б група

15
848

Дубълът на Ботев Пловдив, който се състезава във Втора лига се наложи с 1:2 като гост на Марица. Канарчетата стигнаха до успеха си с победен гол в 55-тата минута дело на Филипов.

През първата част жълто-черните удариха 2 греди. Стефан Попов и Георги Трифонов нямаха късмет и след техни удари топката срещна страничния стълб. Иван Василев откри за канарчетата след половин час игра след асистенция на Трифонов. Само 5 минути по-късно домакините изравниха чрез Ангелов след определено вратарски гол.

Преди победния гол за канарчетата Василев пропусна сам срещу стража на маричани, но пропусна. При изпълнението на корнера Филипов донесе трите точки на жълто-черните.

Състави:
Марица Пд: Илия Николов – ВРАТАР, Ангел Грънчов , Веселин Марчев , Айкут Янъков , Александър Праматаров , Валери Домовчийски – КАПИТАН , Димитър Аврамов , Мариян Тонев , Симеон Вешев , Янко Ангелов , Мартин Газиев

Ботев Пд: Хидайет Ханкич – ВРАТАР, Мартин Христов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Филип Филипов, Димитър Балинов – КАПИТАН, Петър Вуцов, Благовест Данчев, Стефан Попов, Георги Трифонов, Иван Василев