Марица (Милево) с класика над Тракия (Нови Извор), здрав бой след края на мача

0
482
Марица (Милево), септември 2021

Марица (Милево) постигна класически успех с 3:0 над Тракия (Нови Извор) в среща от поредния кръг в „А“ ОФГ.

В 35′ след хубав пас в дълбочина, Иван Божков излезе сам срещу вратаря и с прецизен удар покрай него откри резултата, като така завърши първата част. През втората половина на мача домакините отново бяха по стойностния отбор. Гостите имаха 2,3 ситуации но след добрата игра в защита и едно добро спасяване на стража Горан Гръблев, резултата се запази 1:0. В 80-та минута резултата стана 2:0, отново Иван Божков беше точен и така успокои съотборниците си. Това повлия добре на състава и те вкараха трети гол, точен беше Димитър Байрев.

След срещата двата тима си спретнаха масов бой, продължил над 10 минути.

Причината, според тима от Нови Извор, е провокация от футболиста на Милево Венцислав Изевков, който сипел обидни думи към противниците си. От Нови Извор споделиха, че ще подадат жалба след случая, като според тях наставникът на Марица Спас Колев е съборил техния съотборник Ози Карин с удар.

В следствия мач Марица (Милево), гостува на Житница. Тракия е домакин на Марица (Маноле). В класирането тима от Милево е 4-ти с 15 точки, а гостите са седми с 11.
9 октомври 2021 г., събота, 16:00 ч / VIII кръг:
Марица (Милево) - Тракия (Нови извор)                     3:0
Марица 2003 (Маноле) - Металик 1938 (Сопот)               2:4
Кричим (Кричим) - Спартак (Болярци)                       1:1
Спартак 1947 (Пловдив) - Житница (Житница)                4:1
10 октомври 2021 г., неделя, 16:00 ч / VIII кръг: