Сокол (Марково) отнесе петица от Черноморец

2
304

Сокол (Марково) загуби безславно при гостуването си на Ченоморец. Акулите спечелиха убедително с 5:1 в среща от 32-ия кръг на Югоизточната трета лига. А освен това реферите отмениха и две попадения на Антон Узунов и Валентин Иванов заради засади. След като загубиха в Куклен и Горски извор, акулите се нуждят до края само от победи.

Домакините решиха мача още преди почивката ,когато вкара три гола. Антон Узунов откри на празна врата. Мариян Тонев
покачи на 2:0 след 28 минути игра. Той вкара след центриране от корнер и с удар по диагонала. Мариян Тонев след 8 минути направи резултата класически. Тонев се разписа след чудесна атака отдясно и хубав пас на Слави Шопов.

Второто полувреме също започна с гол за акулите.Стоян Мантаров  в 47-та минута след центриране от корнер, вкара с  с глава отблизо четвърти гол. Антон Узунов  покачи на 5:0  след 69 минути игра и след като бе изведен сам срещу вратаря не сбърка.

Три минути преди края Димо Стайковски вкара почетния гол за гостите с хубав удар по диагонала от наказателното поле. Така Черноморец ще изпревари временно основния си конкурент Марица с точка, но пловдивчани играят утре в Карлово.

источник и снимки: Кота спорт

15 май 2021 г., събота, 18:00 ч / XXXII кръг:
Несебър (Несебър) - Верея (Стара Загора)                  6:0
Розова долина (Казанлък) - Борислав 2009 (Първомай)       1:1 (0:0)
Спартак 1947 (Пловдив) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)            2:2 (0:0)