Марица запази първото място след успех над новак

3
590

„Марица“ победи с 0:2 „Извор“ в отложен мач от 22 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра на стадиона в село Горски извор. По този начин „жълто-сините“ запазиха лидерската си позиция във временното класиране, като възпитаниците на треньора Николай Димитров са с мач повече.
Двата отбора изиграха доста интересен и двуостър мач. През първата част пловдивчани владееха инициативата и създадоха няколко изгодни за гол ситуации. В 33-та минута, след центриране от корнер, се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. Голмайсторът на „Марица“ Олджай Алиев се оказа най-съобразителен и успя да открие резултата с удар отблизо. През втората част домакините се опитаха да променят развоя и създадоха 3-4 доста опасни положения пред вратата на Илия Николов, като при едно от тях, след доагонален удар по земя, топката облиза страничната греда. Пловдивчани дочакаха своя момент за втори гол. В 86-та минута Олджай Алиев пое топката в средата на терена, премина човек и изведе в много добра позиция Петър Шопов, който завърши по най-добрия начин и оформи крайното 0:2 с дебютния си гол за „Марица“.

Маричани остават лидер във временното класиране с актив от 62 точки. Втори е „Черноморец“ с 60, а трети „Загорец“ с 59, като двата тима са с мач по-малко. В събота „Марица“ е домакин на „Димитровград“. Двубоят е от 17 часа на стадион „Марица“.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров, Христо Янчев ©, Милен Танчев, Сами Мехмедов, Олджай Алиев (Георги Иванов), Александър Праматаров (Теодор Фърков), Георги Георгиев (Петър Шопов). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Борислав Дончев, Мариян Бончев, Петър Печенков

ИЗВОР (стартов състав): Тодор Малинов, Недко Бръмчев, Йордан Николов, Стилян Бръмчев, Никола Данчев, Митко Плахов ©, Спас Милушев, Атанас Велев, Станислав Дечев, Атанас Савов, Христо Христов РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Недялко Колев, Ангел Янков, Мирослав Илиев, Атанас Ганчев, Бончо Панев

14 април 2021 г., сряда, 17:00 ч / XXII кръг:
Левски (Карлово) - Димитровград 1947 (Димитровград)       2:0 (0:0)
Родопа Смолян (Смолян) - Загорец (Нова Загора)            0:0
Черноморец 1919 (Бургас) - Розова долина (Казанлък)       6:1 (4:0)
Сокол (Марково) - Несебър (Несебър)                       2:0 (0:0)
Извор (Горски извор) - Марица 1921 (Пловдив)              0:2 (0:1)

17 април 2021 г., събота, 17:00 ч / XXVII кръг: