Хебър удари Септември на снега в София

0
346
Футбол - Втора Лига - ПФК Септември (София) - ФК Хебър 1918 - 10.03.2021 © Copyright: Yulian Todorov/ LAP.bg imageslap@gmail.com +359 879 111 123

Хебър победи с 1:0 като гост Септември (София) в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Единственият гол на стадиона в кв. „Драгалевци“ вкара Георги Каракашев в 62-ата минута.

Така тимът от Пазарджик събра 32 точки и се приближи на 3 пункта от третото място, което в момента заема дубъла на Лудогорец. Столичани са с 28 точки на пето място.

Първата част бе равностойна. Гостите организираха по-опасните атаки, но така и не вкараха гол.

Такъв падна в 61-ата минута. Тогава Септември не успя да изчисти добре една топка от собствената си половина и тя попадна у Георги Каракашев, който с премерен удар я прати в мрежата от границата на наказателното поле.

В следващите минути снегът се засили, което допълнително затрудни двата тима.

Така Хебър постигна ключова победа и прибави 3 точки към актива си, с които затвърди петата си позиция. Септември пък остава едно място по-надолу с 28 пункта.

Септември Сф – Хебър КР 0:1
0:1 Георги Каракашев 62′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Септември Сф: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов (к), 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 3. Атанас Кабов, 25. Иван Стоянов, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов

Треньор: Христо Арангелов

Хебър: 95. Александър Любенов (к), 22. Ивайло Тодоров, 24. Томислав Папазов, 11. Цветелин Тонев, 39. Живко Хаджиев, 19. Георги Каракашев, 8. Евгени Игнатов, 99. Тодор Чаворски, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов, 15. Живко Петков

Треньор: Николай Митов