Родопа прегази Несебър в Смолян

0
115

„Родопа-Смолян“ победи тимът на „Несебър“ с 5:0. Двубоят от 8 – ия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“, в кв. „Райково“. Резултатът за домакините бе открит в 29 минута от Стефан Чилингиров. Второто попадение бе дело на Михаел Кисьов, който удвои за 2:0 в 34 минута. През първата част футболистите водени от Юлиян Сюрджиев пропуснаха още няколко чисти положения пред противниковата врата.
Второто полувреме отново играчите на „зелено-белите“ доминираха на терена. В 61 – та минута бе отсъдена дузпа в полза на „Родопа-Смолян“, но стражът на „Несебър“ Марио Исаков усети посоката, в която Михаел Кисьов стреля и успя да избие топката. Минута по-късно, Ромарио Димитров реализира за 3:0. Чилингиров вкара своя втори гол в срещата в 66 минута, а крайният резултат за домакините бе оформен от Даниел Кутев в 88 минута.
Дъжд валя почти през цялото време на двубоя, което направи доста тежък терена в Смолян. Заради лошото време нямаше и много фенове на стадиона.

26 септември 2020 г., събота, 17:00 ч / VIII кръг:
Гигант (Съединение) - Хасково (Хасково)                   1:0
Извор (Горски извор) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)              1:0
Сокол (Марково) - Борислав 2009 (Първомай)                0:1 (0:0)
Черноморец 1919 (Бургас) - Верея (Стара Загора)           4:0 (1:0)
Карнобат (Карнобат) - Марица 1921 (Пловдив)               2:3 (0:2)
Родопа Смолян (Смолян) - Несебър (Несебър)                5:0 (2:0)
Димитровград 1947 (Дмгр) - Розова долина (Казанлък)       2:1 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Спартак 1947 (Пловдив)            4:1 (1:0)