Вторият отбор на “Марица” постигна нова победа в първенството на “Б” ОФГ – Север. В мач от 11-ти кръг “жълто-сините” надвиха “Урожай” Стрелци с 3:2. По програма “Марица” трябваше да гостува, но двата тима размениха домакинствата си по взаимно съгласие още през есента и така днес домакин бе пловдивският тим. Двубоят се игра в село Оризари поради заетост на стадион “Пловдив”, където тимът домакинства.
Урожай – Марица-2 2:3, снимка: Спортен комплекс ЕВУИМ
След нулево първо полувреме двата тима изиграха доста по интересно второ, през което повечето чисти положения бяха пред вратата на тима от Стрелци. В 48-та минута Атанас Илиев откри резултата, а в 52-та Янко Йончев удвои. Мирослав Георгиев направи резултата класически. Гостите останаха с човек по-малко, но въпреки това върнаха два гола. Юсуф Тарал отбеляза четвърти гол, но той бе отменен от съдията. Йордан Пейчинов пък нямаше шанс, след като гредата спаси гостите от нов гол. В края на срещата “Урожай” остана с 9 души на терена, след като още един техен играч бе изгонен.
С 18 точки “Марица”-2 дели 4-то място с тима на “Средногорец” Брезово. Водач е “Раковски” с 30. В следващия кръг “жълто-сините” приемат ФК “Войнягово”, а срещата е на 7 април, от 17 часа, на стадион “Пловдив”.