„Вихър“ Строево не успя да се противопостави на „милионерите“ от „Арда“ в зонален полуфинал от Купата на АФЛ, игран днес на стадиона в Строево. Състезаващият се едно ниво над „Вихър“ тим от Кърджали спечели с 0:6, след като доминираше на терена през цялото игрово време. Домакините се представят много успешно в турнирните надпревари през последните години, но не успяха да направят много срещу високо бюджетната селекция на тима от Кърджали. Атанас Кръстев откри в 12-ата минута, а с попадения на Беркай Халил, Ахмед Осман и Милош Баич резултата стана 0:4. Димитър Алексиев се разписа в 77-та минута и пак той оформи крайния резултат в края на мача.

Победителят от мача “Арда” ще играе зонален финал с ОФК “Карнобат” на неутрален терен, но чак през пролетния полусезон.