Отборът на “Сокол” (Марково) е новият член на Трета лига – Югоизточна група, след като в играния днес на стадиона в град Раковски бараж, разби тима на АФК “Хасково” с 4:0. Така 18 години след първото си класиране в тогавашната “В” група, тима от Марково отново ще бъде част от третата ни футболена дивизия.

“Соколите” стигнаха до този мач, след като преди дни победиха след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време) “Локомотив” (Бургас) в мач от предварителния кръг на квалификациите. Тима от Хасково пък се класира без игра за финалния бараж поради непълния брой участници в квалификациите (общо 5 тима). Така въпреки лошия късмет при жребия “Сокол” (Марково) успя да спечели и двете си срещи и съвсем заслужено ще играе в Трета лига през сезон 2017/2018.

Радост за “соколите” след мача, Манол Георгиев бе “подхвърлян” от футболистите

Днес на стадиона в Раковски, при доста топло време, тимът от Марково бе по-настойчивият и създаде повече положения от своя противник. Момчетата на Манол Георгиев бяха по-добрият тим на терена и заслужено се поздравиха с успеха. “Червено-сините” поведоха в резултата, чрез Тошко Деков, като така завърши първата част. В началото на второто полувреме Ангел Рахов удвои.

Така до 55-та минута “соколите” вече водеха с 2:0 и почти бяха убили интригата в мача, а в оставащото време до края хасковския тим, чиито треньор е голмайстора на “Левски”, “Черноморец” (Бургас) и “Литекс” Емил Ангелов – Бабангида, не показа особен потенциал за нещо повече от загуба. Последваха нови два гола – Недко Миленов направи резултата класически, а Петър Нейчев оформи крайното 4:0.

Другият нов член на Трета лига – Югоизточна група е тимът на “Тунджа” (с.Ягода), който в играния преди няколко дни бараж победи след дузпи (1:1 в редовното време) “Родопа” (Смолян).

Първенството в Трета лига – Югоизточна група ще започне на 12 и 13 август 2017 г.