Марица загуби с 0:3 домакинството си ЦСКА 1948 II, като по този начин намали драстично шансовете си да се класира за бараж за влизане в Първа лига.

Първата възможност бе за домакините и дойде след 5 минути игра.  Валери Домовчийски изведе Веселин Марчев срещу вратаря на гостите, но страничният съдия вдигна своя флаг. След това с голяма доза късмет ЦСКА 1948 II можеше да отбележи гол. Топката се отби в крака на Кристофър Ачемпонг в опита на защитник на изчисти. Получи се удар, при който Илия Николов трябваше да се намесва. В 11-ата минута далечен шут на Георги Иванов от състава на гостите премина покрай вратата. Пет минути по-късно Мартин Газиев пробва късмета си с удар от фаул. Шутът от 30 метра попадна право в ръцете на стража Иван Несторов.

В 22-рата минута Стелиян Добрев влезе в наказателното поле и потърси близкия ъгъл на вратата. Илия Николов реагира, плонжира и изби в гредата. В следващите минути гостите бяха по-активни от тима на Марица и създадоха на два пъти сериозно напрежение в наказателното поле на Илия Николов. Нов удар на Стелиян Добрев премина покрай вратата. В 31-вата минута Валери Домовчийски центрира много слабо по земя. Стефан Попов продължи с пета, а Олджай Алиев шутира от движение. Лазар Марин обаче направи страхотен шпагат и предотврати сигурен гол във вратата на ЦСКА 1948 II.

В 37-ата минута Мартин Газиев завъртя много добре топката при изпълнение на фаул. Само късметът не му позволи да отбележи красив гол. В добавеното време на първата част гол на Ариф Ферадов беше отменен заради засада. Крилото на ЦСКА 1948 завъртя топката в далечния ъгъл на вратата, но страничният съдия вдигна флага си.

През второто полувреме темпото беше добро, но голови положения липсваха. Такова дойде в 62-рата минута, в която Симеон Вешев беше намерен сам в наказателното поле. Силният шут на крилото беше отразен от Нисторов, а “червените” организираха скоростна контраатака, при която Георги Иванов се размина с топката на тъча. Ариф Ферадов пое, спечели доста метри пред себе си с дрибъл и подаде в наказателното поле, където Стелиян Добрев се бе позиционирал фронтално срещу Илия Николов и с хубав шут опъна мрежата.

Минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до втори гол чрез бившия футболист на Марица Мариян Тонев. Нападателят получи топката на метър от голлинията и я прати във вратата, а при попадението си голмайсторът не се зарадва.

В 79-ата минута Илия Николов предотврати трети гол с добра намеса при удар на Енрике Рафаел. В 85-ата минута Преслав Антонов сложи точка на спора, след като превърна хубав извеждащ пас в гол. Нападателят излезе сам срещу вратаря и с техничен удар покрай него оформи крайното 3:0.

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 7. Симеон Вешев, 10. Веселин Марчев, 17. Валери Домовчийски, 30. Олджай Алиев, 28. Радослав Апостолов, 77. Стефан Попов;

ЦСКА 1948 II: 57. Станислав Нисторов, 23. Кристофър Ачемпонг, 24. Лазар Марин, 5. Тиаго Барбоса, 42. Борислав Вакадинов, 13. Георги Иванов, 16. Стелиян Добрев, 77. Ивайло Иванов, 45. Преслав Антонов, 65. Ариф Ферадов, 21. Мариян Тонев;