Токът на базата на Ботев спря на полувремето на мача с Локо София и това доведе до 65-минутна почивка между двете полувремена. Срещата завърши при резултат 0:0.

Иначе “канарчетата” направиха куп промени в своя състав. Най-голямата идва от назначението на новия треньор Бруно Балтазар. По време на подготовката видяхме част от идеите, които младият специалист иска да включи в играта на Ботев. Все пак важната новина е, че Тодор Неделев бе сред титулярите.

В 11-ата минута невероятен дрибъл на Точукву Ннади завърши с подаване към Джеймс Ето’о, озовал се зад гърба на защитата и на върха на атаката. Халфът пробва да промуши топката покрай Александър Любенов, но вратарят на гостите отрази, избивайки в корнер. Локомотив отговори с атака в 13-ата минута, при която с две подавания “железничарите” стигнаха до вратата на Ботев. Ненов центриран, а Митков атакува топката с глава. Хидайет Ханкич попречи на нападателя на отбележи, като изчисти в корнер. В 21-вата минута Митков стреля в аут. Три минути по-късно Любенов отново се отчете с решително спасяване. “Канарчетата” хванаха своя опонент на контраатака, при която Антоан Бароан влезе в наказателното поле и видя свободния Николай Минков. Последва подаване към Минков, който шутира от движение, останал на чиста голова позиция. Александър Любенов обаче направи страхотен плонж и изби в корнер, запазвайки мрежата си суха. Веднага след това Димо Бакалов проби по левия фланг и подаде към останалия напълно свободен на пеналтерията Димитър Митков. Нападателят шутира от движение, но право в ръцете на Ханкич. В 40-ата минута Митко отклони към втора греда, а Димо Бакалов опита удар със задна ножица. Топката не затрудни стража Хидайет Ханкич, който улови топката. В добавеното време на първата част Па Конате финтира Ненов, след което подаде към границата на наказателното поле, откъде Антоан Бароан шутира технично. Изстрелът му се отби в напречната греда за щастие на Любенов.

Второто полувреме започна с удар на Митков в аут. В 53-ата минута Антоан Бароан стреля много слабо и по земя право в обсега на Александър Любенов. Същото стори и Антонио Вутов в ответната атака. В 59-ата минута Митков отново пробва късмета си с шут извън наказателното поле, който не затрудни Ханкич. В 78-ата минута Любенов отрази с една ръка много силен удар на Николай Минков във вратарския ъгъл. В 88-ата минута шут на Митков от фаул премина опасно покрай вратата.

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 14. Джаспър Ван Хетъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберо Пунчец;

ЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев, 15. Лука Иванов, 11. Карлос Франса, 94. Юлиан Ненов, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков;