Спартак (Пд) надви с 1:2 Сокол в Марково. Мачът бе от последния за полусезона 19 кръг в ЮИ Трета лига. Мирослав Радев откри през първата част. Стоян Митев не успя да реализира дузпа за домакините,мкоито имаха още няколко шанса да изравнят до края на полувремето.  Втората част започна равностойно. Постепенно домакините натиснаха. В 70-ата минута Александър Георгиев получи топката, преодоля защитник и стреля – 1:1. Атаките на Сокол продължиха. Изритана топка в 78-ата минута, хвана неподготвена отбраната, Георги Лазаров излезе сам срещу вратаря и реализира победния гол за пловдивчани.

Тимът приключва 2022-ра в средата на таблицата – седми с 32 точки, но може да бъде измесетн след неделните мачове. Пред отбора остава възможността да атакуват по-горна позиция през пролетта, но това минава през повече постоянство в играта и резултатите. Феновете на тима също са раздвоени, като една част са доволни от представянето, а според други подобни резултати и класиране не прилягат на клуб като Спартак. В крайна сметка кючукпарижани имат положителен баланс – 9 победи, 5 загуби и 5 равенства при голова разлика 36:23.