Гигант (Съединение) удари дубъла на Берое на старта на сезона в Трета лига

4
434
Берое II - Гигант (Съединение) 1:2, 06.08.2022

Гигант (Съединение) победи с 1:2 като гост дубъла на Берое на старта на сезона в ЮИ Трета лига, предаде репортер на PlovdivDerby.

Домакините откриха след центриране и гол с глава в 18-та минута. В 34-та минута, след центриране, Иван Лазаров беше спънат в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която бе реализирана от Никола Марин.

И ако първото полувреме беше равностойно, то второ „голямоконарци“ имаха превес и изпуснаха куп положения. Те реализираха две от тях и спечелиха мача. В 53-та минута след разправия футболист на домакините получи втори жълт и съответно червен картон. Малко по-късно Здравко Жилов нахлу в наказателното поле и с мощен шут в обрания ъгъл отбеляза бразилски гол – шедьовър. Последваха много положения пред вратата на домакините. Свилен Щерев и Георги Стайков оцелиха гредите, но резултата се запази 1:2.