Локо затвърди добрия старт на сезона с победа във Враца!

24
650

Локомотив Пловдив затвърди успешния си старт на сезона като победи като гост Ботев Враца. Смърфовете играха почти целия мач /80 минути/ с човек повече на терена след груба проява и удар с лакът от страна на Венци Христов. Карагерен вкара победното попадения за пловдивчани, които с трите точки от днес се изкачват на второ място във временното класиране.

Температурите през деня достигаха до 33-34 градуса, но за началото на двубоя се изви лятна буря с дъжд и градусите рязко паднаха. В 8-ата минута дойде първата по-сериозна опасност пред едва от двете врати. Илиев намери Карагарен, който шутира фалцово от границата на големия пеналт, но в аут. Само 120 секунди по-късно домакините останаха с 10 човека след глупаво изкаран директен червен картон от Венцислав Христов. Таранът на врачани удари с лакът в корема Бидунга и реферът Красен Георгиев го изгони.

В 14-ата минута Локо като по чудо не откри резултата. Матеус центрира отдясно, вятърът заблуди Костов и така завъртя топката, че тя се отклони в напречната греда. Последва добавка с пета на Боруков, но този път стражът на врачани се хвърли самоотвержено в локвите и спаси. Топката обаче попадна в Илиев. И капитанът на „смърфовете“ пробва да прониже домакинската врата, но играч на Ботев изчисти с глава пред голлинията. В 20-ата минута Ивайлов стреля от фал, но високо над вратата. Преди това Пиргов на два пъти излезе, за да пресече пасове зад гърба на черно-бялата отбрана, ориентирайки се добре в локвите на тежкия терен.

След половин час игра вятърът утихна, дъждът спря и изгря слънце. В 32-ата минута Генов преодоля елегантно Паскалев и центрира опасно в малкото наказателно поле, а Бидунга изчисти с шпагат рискувайки да си отбележи автогол, но в този случай решението му се оказа правилно, тъй като зад него дебнеше Переа. Три минути по-късно Генов шутира над напречната греда от границата на пеналта. В 39-ата минута Да Силва дриблира в наказателното поле на гостите и отправи силен удар от малък ъгъл, но Пиргов внимаваше и спаси. Локо отговори с опасен изстрел на Матеус след центриране от корнер и разбъркване, който излезе в аут.

Пет минути след почивката Боруков се възползва от грешка на централния защитник Соарес и се озова сам срещу Костов, но стреля във вратаря при най-добрата ситуация за гол до този момент.В 63-ата минута Матеус центрира към Илиев, капитанът на Локо отправи много опасен удар с глава от трудна позиция, но на сантиметри покрай лявата греда. Ботев отговори с коварен удар на Генов, който попадна в ръцете на Пиргов.

В 69-ата минута Генов направи двойно подаване с Переа и шутира по земя, а Пиргов плонжира и изби. Секунди по-късно Ботев като по чудо не откри резултата. Врачани получиха право да изпълнят фал, последва прострелно центриране, но сантиметри не достигнаха на Кавдански да засече от 5-6 метра фронтално срещу вратата. В ответната атака пловдивчани се справиха по-добре. Матеус центрира отдясно, Соарес не изчисти по най-добрия начин и изпрати топката в краката на Карагарен, който финтира бранител в зелено и с удар по земя матира Костов за 0:1.

В края на срещата страхотна комбинация между Евандро, Илиев и Каракашев едва не завърши с втори гол за гостите, но ударът на бразилеца от 8-9 метра мина над вратата.