Рекордно млад Ботев II загуби при дебюта на Артур Ованесян

3
2187

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Витоша на старта на Втора лига. Двубоят се игра на перфектния терен на стадиона в Бистрица.

„Канарчетата“ играха с рекордно млад състав, като средната възраст на „жълто-черния“ тим беше 17.7 години. Мачът бе официален дебют за Артур Ованесян начело на пловдивчани.

Ботевистите изиграха добър мач, но изпитваха сериозни проблеми в завършващата фаза. От своя страна домакините се опитваха да контролират случващото се на терена и създадоха редица положения за гол.

Единственият гол падна в 30-ата минута. Центриране от корнер бе засечено от непокрития Слави Паскалев, който от близка дистанция донесе трите точки на тима си.

Най-доброто положение за Ботев бе в 72-ата минута, когато Акере стреля от фаул, но вратарят на домакините спаси.