Локомотив Пловдив загуби в Разград!

28
515

Локомотив Пловдив не успя да се противопостави на Лудогорец и загуби гостуването си в Разград с 2:0.

През първата част домакините имаха териториално предимство, но не създаваха чисти положения пред Пиргов. Първият точен удар във вратата дойде чак в 37-ата минута, когато от фаул Дени Групер стреля в обсега на стража на „смърфовете“, който изби в ъглов удар.

В 44-ата минута дойде чисто положение за гостите. Тогава грешка на Сисиньо позволи топката да стигне до Димитър Илиев на чиста позиция, който обаче стреля над вратата.

Резултатът бе открит от домакините в 50-ата минута. Тогава Бърнард Текпетей стреля с левия крак близо до границата на наказателното поле и с помощта на гредата топката влезе във вратата пред погледа на Пиргов.

В следващите минути на два пъти Матиас Тисера бе близо до удвояване на резултата, но и при двата случая, след като се озова на чиста позиция аржентинецът пропусна.

В 78-ата минута Локомотив можеше да изравни. Центриране на Милош Петрович към резервата Ивайло Димитров и Косъма стреля с глава, но гредата спаси Слуга.

Четири минути преди края на мача Лудогорец подпечата победата си. Хубава комбинация между Пиерос Сотириу и Каули комбинираха добре и бразилецът реализира с плътен удар.

ЛУДОГОРЕЦ 2:0 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)
1:0 Текпетей (50)
2:0 Каули (87)